15 اردیبهشت, 1395

مسئولان اجرایی برای تحقق شاخص‌های اقتصاد مقاومتی شعار ندهند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موجب کاهش تنش‌ و تکانه‌‌های اقتصادی می‌شود، گفت: مسئولان اجرایی برای تحقق شاخص‌های اقتصاد مقاومتی شعار ندهند.

عبدالکریم رجبی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ضمن انتقاد از سیاست‌های دولت در اجرای ارکان اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی، مقاوم شدن در برابر تهدیدات خارجی، تحریم‌ها و راهکار مقابله با بحران‌های اقتصادی است که در اجرای آن باید این اصل کلی مدنظر مسئولان اجرایی و نمایندگان مجلس قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مسئولان اجرایی برای تحقق شاخص‌های اقتصاد مقاومتی شعار ندهند، افزود:اگر قرار است اقتصاد ما درون‌زا باشد و از پتانسیل و توانمندی‌های درونی کشور بهره‌برداری کنیم، می بایست اقدامات عملی در جهت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صورت گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی با حرف و شعار محقق نخواهد شد، اظهارداشت: به همین دلیل باید تمامی امکانات دستگاه‌ها، دولت و قانونگذاران در مجلس شورای اسلامی در تحقق این سیاست‌ها معنا بسیج شود تا اقتصاد مقاومتی به‌ معنی واقعی تحقق یابد.

رجبی در پایان سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را موجب کاهش تنش‌ و تکانه‌‌های اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی کشور را از تنش‌های اقتصادی بیرونی دور می‌کند و یا حتی‌الامکان تأثیر کمتری بر اقتصاد کشور خواهد داشت.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.