15 اردیبهشت, 1395

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند پشتوانه سرمایه اجتماعی است

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اگر اقتصاد مقاومتی پشتوانه سرمایه اجتماعی را نداشته باشد به اهدافش دست پیدا نمی کند.

سید حمید کلانتری صبح چهارشنبه در نشست با استاندار لرستان در سخنانی با بیان اینکه لرستان، استانی پرپتانسیل و پرظرفیت است اظهار داشت: این استان به لحاظ موقعیت جغرافیایی، مزیت های اقتصادی، نزدیکی به مرکز کشور و … از قابلیت های بسیار بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در کشور بیان داشت: پیش نیاز تحقق اقتصاد مقاومتی وحدت ملی، تفاهم و روحیه کار جمعی است.

معاون تعاون، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه اگر اقتصاد مقاومتی پشتوانه سرمایه اجتماعی را نداشته باشد به اهدافش دست پیدا نمی کند افزود: در این راستا باید همه ظرفیتها را در راستای سازندگی کشور، رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال، رفع رکورد، رونق اقتصادی و … در کشور به کار گرفت.

کلانتری با تاکید بر اینکه با دعوا اقتصاد مقاومتی محقق نمی شود عنوان کرد: همچنین با اختلافات، حرف زدن، ایجاد یاس و ناامیدی، برجسته کردن نقاط ضعف و … اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا نمی کند.

وی با تاکید بر اینکه نقاط قوت در کشور باید تقویت شوند بیان داشت: خوشبختانه امروز در دولت یازدهم تدبیر حاکم شده و کشور روال اصولی خود را در بخشهای مختلف روابط بین الملل، سرمایه گذاری خارجی و … طی می کند.

معاون تعاون، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی اقتصاد مشارکتی و مردمی است و در این رابطه تعاونی ها در تحقق آن نقش اساسی دارند گفت: در این راستا باید زمینه برای فعالیت تعاونی ها در بخشهای مختلف کشور فراهم شود.

کلانتری در ادامه سخنان خود به فعالیت تعاونی ها در استان لرستان اشاره کرد و گفت: در این راستا لرستان به لحاظ گردشگری دارای قابلیت های فراوانی بوده و تعاونی ها می توانند در این حوزه ورود پیدا کرده و رونق این بخش را در دستور کار خود قرار دهند.

وی بر لزوم ایجاد شرکت های تعاونی گردشگری در لرستان بیان داشت: این شرکتها می توانند خدمات لازم را به گردشگران ارائه بدهند.

معاون تعاون، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فعالیت دو هزار تعاونی آموزشی در کشور خبر داد و گفت: همچنین هزار و ۹۰۰ تعاونی مشاوره مهندسی، هزار و ۶۰۰ تعاونی خدمات بهداشتی، ۵۰۰ تعاونی دانش بنیان و … در کشور وجود دارند.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.