14 اردیبهشت, 1395

تولید ناخالص ملی ایران باید به ۲ برابر افزایش یابد

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر تولید ناخالص ملی ایران ۴۵۰ میلیارد دلار است که باید این میزان به ۲ برابر افزایش یابد.

اصغر نورالله‌زاده پیش از ظهر امروز در آیین بزرگداشت ۳۰۰ شهدای کارگر استان قزوین در تالار شهر شهرستان البرز برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی و به‌ ویژه شهیدان کارگر اظهار داشت: ما باید در کشور قدردان شهدا باشیم چرا که ما مدیون این عزیزان و بزرگواران هستیم.

وی با اشاره به اینکه تولید ناخالص ملی در ایران ۴۵۰ میلیارد دلار است تصریح کرد: این درحالی است که در مقایسه با کشورهای آمریکا، چین و کشورهای اتحادیه اروپا این میزان بسیار ناچیز است که با عزم جدی و ملی باید این میزان به دو برابر افزایش یابد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اینکه تولید ناخالص ملی کشور آمریکا ۲۱ هزار میلیارد دلار و کشور چین ۱۴ هزار میلیارد دلاری است که در مقایسه با این کشورها تولید ناخالص ملی کشور ایران بسیار ناچیز بوده و باید برای دست‌یابی به پیشرفت در عرصه‌های مختلف تولید ناخالص ملی در ایران ۴۵۰ میلیارد دلار به هزار میلیارد دلار برسد.

نورالله‌زاده افزود: تولید ناخالص ملی ایران باید به هزار میلیارد دلار افزایش یابد تا بتوان به مؤلفه‌های واقعی اقتصاد مقاومتی در کشور دست یافت.

وی بیان کرد: باید میزان تولید را افزایش داده چرا که در حال حالص سهم ایران از تولید ناخالص ملی تنها یک درصد است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اینکه ایران رتبه نوزدهم را در بازار مصرفی جهان دارد عنوان کرد: باید به همین میزان محصولات ایرانی نیز جای خود را در بازارهای جهانی کسب کرده تا بتوان اقتصادی مقاوم و مستقل داشت.

وی با اشاره به اینکه باید اقتصاد قوی و مستقلی را بسازیم چرا که در این صورت اگر تحریمی رخ دهد کشورهای مقابل بیشتر متضرر می‌شوند اظهار داشت: وظیفه همگانی و تمامی اقشار جامعه بوده تا بتوانیم میزان تولید ناخالص ملی را به هزار میلیارد دلار افزایش دهیم.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.