14 اردیبهشت, 1395

برنامه‌های اتاق بازرگانی در راستای اقتصاد مقاومتی تدوین می‌شود

اولویت این اتاق در سال ۹۵ در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی طرح ریزی خواهد شد.

کیوان کاشفی در خصوص اولویت های اتاق بازرگانی استان کرمانشاه در بحث صادرات به خبرنگار مهر، گفت: تولیدات استان از اهمیت و اولویت اول برای صادرات و بازاریابی همواره برخوردار بوده است.

وی افزود: تعدادی از واحدهای صنعتی با تولید و صادرات طی سالهای گذشته در استان ایجاد شده است که باید با بازاریابی مناسب محصولات خود را به کشوری دیگر صادر کنند.

کاشفی خاطر نشان کرد: اتاق بازرگانی با دعوت از هیات های متعدد بازرگانی و معرفی محصولات تولیدی این واحدها رسالت خود را در این ارتباط دنبال کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: از مهمترین محصولات صادراتی استان می توان سیمان، کاشی، کود اوره و آمونیاک، عصاره شیرین بیان، محصولات پتروشیمی، دام سبک، شیلات، انواع لبنیات و ظروف یکبار مصرف، فولاد و گیوه را نام برد که در حال حاضر ارقام مناسب از این کالاها به دیگر کشورها صادر می شود.

کاشفی همچنین در خصوص برنامه های اتاق بازرگانی در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نیز، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی به زبان ساده یعنی اقتصادی که در تحولات نامطلوب جهان، تحریم ها، بحران های منطقه ای و رکود های اقتصادی و تولیدی بتواند کشور را با کمترین آسیب از آن عبور دهد و بدیهی است اولویت اتاق نیز در این راستا برنامه ریزی خواهد شد.

وی افزود: افزایش صادرات کالای غیرنفتی، استفاده بهینه از فرصت های استان و منطقه برای تولید کالای مسلسل بازارهای جهان، بازاریابی برای محصولات کشور و استان، آموزش و تربیت بازرگانان توانا و کارآمد، روان سازی جریان تجارت خارجی و کشور و استان، کمک به ایجاد واحدهای تولیدی صادراتی را از مهمترین های اولویت های اتاق در سال جاری خواهد بود.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.