14 اردیبهشت, 1395

ایجاد اشتغال در مناطق محروم بهترین شیوه‌ اجرای اقتصاد مقاومتی است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی راه عبور از مشکلاتی است که جبهه‌ استکبار به آنها امید بسته، گفت: ایجاد اشتغال در مناطق محروم بهترین شیوه اجرای اقتصاد مقاومتی است.

علی‌نعمت چهاردولی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه شعار محوری انقلاب اسلامی مردم ایران «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» است، افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون برای تحقق این شعار شهدای بسیاری داده‌ایم و امروز راه تحقق این شعار، پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.
وی افزود: اگر روزی سردمداران استکبار با تحمیل جنگ قصد داشتند بر سر استقلال و آزادی مردم ایران مانع ایجاد کنند، اکنون با تحریم‌ها و حربه اقتصادی به جنگ مردم ایران آمده‌اند و راه شکست دادن‌ آنها تقویت اقتصاد ملی است که اصول اقتصادی به دقت بر همین مبنا تدوین شده است.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سردمداران جهان و دشمنان بر این باورند که اگر فشار اقتصادی بر اقشار محروم جامعه وارد کنند، مردم از پیگیری شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» دست خواهند کشید و همین تلقی باعث شده تاکنون بیشترین فشار را از همین ناحیه وارد کنند، اما با مقاوم‌سازی اقتصاد کشور از طریق اقتصاد مقاومتی است که می‌توان حربه شوم آنها را خنثی کرد.
وی با اینکه پیش از ابلاغ این سیاست‌ها برخی نهادها در مسیر تبلور اقتصاد مقاومتی فعالیت می‌کردند، گفت: بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) از جمله این نهادها هستند و چند سالی است که در مسیر اجرای اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کنند.

** بنیاد برکت در مسیر واقعی اقتصاد مقاومتی قرار دارد
چهاردولی با تأکید بر اینکه بنیاد برکت با فعالیت‌ در حوزه‌ محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور، در مسیر واقعی اقتصاد مقاومتی قرار دارد، تصریح کرد: کمک به سرپا شدن واحدهای تولیدی نیمه ‌تعطیل و یا در حال ساخت، ایجاد و ساخت مدرسه و در نهایت کمک به رفاه مردم این مناطق باعث شده تا مردم در این مناطق چشم‌انداز بهتری را پیش ‌روی خود ببینند.

** بهترین شیوه‌ پیگیری اقتصاد مقاومتی ایجاد اشتغال است
وی تأکید کرد: بهترین شیوه‌ پیگیری اقتصاد مقاومتی ایجاد اشتغال است و هر اندازه ایجاد اشتغال در مناطقی باشد که معضل بیکاری در آنجا دامنه‌دارتر باشد، پسندیده‌تر است و بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز در همین راستا قدم بر می‌دارد.
عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: یکی از نکاتی که در ایجاد اشتغال و توجه به واحدهای تولیدی دارای اهمیت است، کمک به بنگاه‌های کوچک و متوسط و در نهایت صنایع سبک است زیرا عمده اشتغال کشور در همین واحدهای تولیدی کوچک است که در مورد فعالیت‌های بنیاد برکت و بویژه در استان همدان و شهرستان ملایر که از نزدیک شاهد فعالیت‌های بنیاد بودیم نیز این موضوع به چشم می‌خورد.
چهاردولی با تأکید بر اینکه رفع محرومیت جز با ایجاد شغل دائمی ممکن نیست، گفت: باید برای اجرای اقتصاد مقاومتی گام‌های عملی برداریم که مهمترین گام در این راستا ایجاد اشتغال و کمک به واحدهای تولیدی آسیب دیده از تکانه‌های اقتصادی چند ساله‌ گذشته است.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.