14 اردیبهشت, 1395

کمیته توسعه اقتصاد مقاومتی در استان تهران ایجاد شد

استاندار تهران از ایجاد کمیته‌ای برای توسعه اقتصاد مقاومتی در استان تهران خبر داد و گفت: دستگاه‌های مرتبط در بخش فرهنگی می‌توانند نظرات خود را در حوزه اقتصاد مقاومتی به این کمیته ارایه دهند.

سیدحسین هاشمی در در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان تهران که در محل سالن جلسات گلزار شهدای بهشت زهرا(س) برگزار شد، اظهار داشت: از ابتدای انقلاب خروج از اقتصاد تک محصولی نفت مطرح بود و طی این سال‌ها در بخش‌های مختلف صنعت حرکت‌های بزرگی انجام شده است.اکنون به نقطه صادرات حتی به کشورهای اروپایی دست یافته‌ایم.

استاندار تهران با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به معنی خود اتکایی است، گفت: باید به توان داخلی خود متکی باشیم؛نعمت‌های زیادی در کشورمان در کنار نیروی انسانی قوی وجود دارد؛نقش مردم به‌عنوان نقش اول در توسعه باید فرهنگ سازی شود .

وی افزود: در ۸ سال دفاع مقدس در کنار رهبری داهیانه امام خمینی(ره)  نقش مردم مهم بود و اگر نقش مردم را در منابع کاری مولد حرکت دهیم به توسعه دست می‌یابیم که این موضوع باید فرهنگ سازی شود.

استاندار تهران به اهمیت رسانه به‌ویژه صدا و سیما در ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت:  فرهنگ سازی از وظایف صدا و سیما است وتلویزیون ۲۰ درصد برنامه‌هایش را  باید به اقتصاد اختصاص دهد که با این میزان می‌توان در حوزه ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی به خوبی عمل کرد.

هاشمی ادامه داد: سازمان‌های تبلیغاتی زیادی برای فرهنگسازی در اختیار است اما خروجی ضعیف را در این حوزه شاهدیم. دستگاه‌ها همکاری کنند تا استان تهران در بخش فرهنگسازی اقتصاد مقاومتی به عنوان الگوی کشوری قرار بگیرد.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.