14 اردیبهشت, 1395

بررسی نقش نخبگان حوزوی در اقتصاد مقاومتی با حضور آیت الله جوادی آملی

نجفی قدسی گفت: نقش نخبگان حوزوی در اقتصاد مقاومتی، اواخر اردیبهشت‌ماه با حضور آیت‌الله جوادی آملی بررسی می شود.

مرتضی نجفی قدسی، مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی(ره)خبر داد: همایش «نقش نخبگان حوزوی در تحقق اقتصاد مقاومتی» با هدف بررسی نقش علما و پژوهشگران حوزوی در تحقق اقتصاد مقاومتی، اواخر اردیبهشت‌ماه ۹۵ با حضور و سخنرانی آیت‌الله جوادی آملی از مراجع تقلید برگزاری می‌شود.

وی افزود: علی طیب نیا، وزیر اقتصاد و امور دارایی، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم، نماینده مجلس و حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد واعظ موسوی، رییس انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه، سخنرانان همایش هستند.

نجفی قدسی ادامه داد: همایش «نقش نخبگان حوزوی در تحقق اقتصاد مقاومتی» در دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) به نشانی قم، خیابان شهدا (صفایه)، کوچه شماره ۲۱ برگزار خواهد شد و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۰۲۵۳۷۸۴۲۰۷۲ تماس بگیرند.

وی اضافه کرد: این همایش، کار مشترکِ انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه و دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) است.

گفتنی است «اقتصاد مقاومتی» کلیدواژه رهبر انقلاب برای نشان دادنِ اهمیت تلاش مضاعف مسئولان برای کار و جهاد اقتصادی و حل مشکلات مالی و وضعیت معیشتی نابسمان مردم است آنچنان که سال ۹۵ را «اقتصاد مقاومتی: اقدام و عمل» نامیدند. معظم له دراین باره فرمودند:

«آمادگی شما خوب است، منتها برای اقتصاد مقاومتی، صِرف آمادگی کافی نیست؛ ما گفتیم «اقدام و عمل». البتّه دولت محترم در زمینه‌ی اقتصاد مقاومتی کارهایی کرده‌اند؛ ما گفتیم یک ستاد فرماندهی تشکیل بدهید برای اقتصاد مقاومتی، تشکیل دادند و معاون اول رئیس جمهور محترم را در رأس آن گذاشتند؛ کارهایی هم کردند، گزارشش را هم به من دادند که من امروز در پیام اول سال به ملّت عزیزمان این را گفتم؛ منتها اینها کارهای مقدّماتی است. به من گزارش داده‌اند که بر اثر فعّالیتهایی که انجام گرفته است، تراز بازرگانی مثبت شده یعنی صادرات غیر نفتی‌مان از وارداتمان بیشتر است؛ خب، این خبر بسیار خوبی است؛ یا اینکه مثلاً فرض بفرمایید واردات ما از سال گذشته کمتر شده است؛ اینها خبرهای خوبی است، منتها اینها کفایت نمیکند و کار با اینها تمام نمیشود؛ کارهای اساسی باید انجام بگیرد. من چند کار را اینجا ذکر کرده‌ام که این کارها باید در زمینه‌ی «اقدام و عمل» انجام بگیرد».

منبع : شبستان

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.