13 اردیبهشت, 1395

معلمان با گفتار و عمل خویش می توانند راهگشای اقتصاد مقاومتی باشند

معلمان با گفتار و عمل خویش در جهت نهادینه کردن مصرف کالای داخلی می توانند راهگشای اقتصاد مقاومتی باشند و عملکرد شایسته ای از خود برجای گذارند.

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان:معلمان با گفتار و عمل خود در مصرف کالای داخلی می‌توانند راهگشای اقتصاد مقاومتی باشند، که در این راستا معرفی فرهنگ مصرفی مطلوب، آموزش زیان‌های مصرف کالای خارجی، تاکید بر مصرف کالاهای داخلی در جهت استقلال اقتصادی از جمله نمونه‌های نقش معلمان در اقتصاد مقاومتی به شمار می روند.

وی ادامه داد: معلم باید با آگاهی از نقش خلیفه الهى خود در هستى، جایگاه شغلى و رسالت اصلى خود را شناخته چرا که معلمى که خود را نشناخته و از نقش خویش در هستى غافل مانده، نمى تواند نیروهاى آگاه و مفیدى را تربیت کند.

وی با بیان اینکه، طبق فرموده امام (ره) « معلمی شغل انبیاست» افزود: بر طبق فرمایش حضرت علی نیز « کسی که به من یک حرف بیاموزد مرا بنده ی خود کرده است» که این سخن نیز نشان از مقام و جایگاه رفیع معلم دارد.

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان تصریح کرد: غباروبی مزار شهدا، نواختن زنگ سپاس در کلیه مدارس، دیدار با امام جمعه، دیدار با خانواده محترم شاهد، ایثارگر، جانباز و آزاده و برپایی ایستگاههای صلواتی دانش آموزان بخشی از برنامه های درنظر گرفته شده در هفته معلم به شمار می رود.

وی عنوان کرد: اختتامیه جشنواره الگوهای برتر تدریس، مراسم تجلیل از معلمان نمونه، اجرای مسابقات ورزشی ویژه فرهنگیان، همایش پیاده روی تجلیل از پیشکسوتان تعلیم وتربیت، معلمان برتر جوان و تجلیل از معلمان خیر آموزشی و دیدار با خانواده دانش آموزان رتبه برتر استانی و کشوری از دیگر برنامه های اجرایی در هفته معلم می باشد.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.