13 اردیبهشت, 1395

شورای رقابت به صورت هیئت‌امنایی اداره می‌شود

براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، شورای رقابت به صورت هیئت‌امنایی اداره می‌شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی مواد الحاقی لایحه تنظیم بخشی از احکام برنامه‌های توسعه کشور، ماده الحاقی ۳۹ این لایحه را تصویب کردند.

در ماده الحاقی ۳۹ لایحه تنظیم بخشی از احکام برنامه‌های توسعه کشور آمده است: در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبنی بر توسعه مشارکت مردم و افزایش رقابت در اقتصاد، شورای رقابت به‌صورتی هیئت‌امنایی مرکب از یک عضو از بین اعضای موضوع بند(۲)، یکی از اعضای موضوع ردیف‌های (۳) الی (۸) و یک نفر از اعضای موضوع ردیف‌های (۹) و(۱۰) ماده (۵۳) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل‌ و چهارم(۴۴) قانون اساسی و دبیری رئیس شورا اداره می‌شود.

هیئت‌امناء می‌تواند برای رسیدگی به شکایات اشخاص حقیقی و حقوقی مبالغی را برای تأمین هزینه‌های رسیدگی تعیین و دریافت نماید کلیه شرکت‌ها و سازمان‌های حسابرسی مکلفند در صورت درخواست شورای رقابت صورت‌های مالی حسابرسی‌ شده خود را به شورا ارائه دهند.

نمایندگان مجلس همچنین در ادامه جلسه علنی امروز مجلس با ماده الحاقی ۴۱ لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور موافقت کردند.

در ماده الحاقی ۴۱ نیز آمده است؛ به وزارت امور خارجه اجازه داده می‌شود درآمدهای حاصل از خدمات کنسولی را به حساب درآمد اختصاصی که به همین منظور نزد خزانه‌داری کل کشور افتتاح می‌شود، واریز کرده و معادل آن‌ را وصول نماید.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.