13 اردیبهشت, 1395

عملکرد دستگاه‌ها در زمینه اقتصاد مقاومتی؛ یکی‌از معیارهای ارزیابی‌ مدیران

استاندار لرستان با بیان این‌که رفع بیکاری بدون سرمایه‌گذاری محقق نمی‌شود، افزود: امسال لرستان و آذربایجان شرقی به‌عنوان پایلوت در زمینه اقتصاد مقاومتی انتخاب شدند و یکی‌از ارزیابی‌ها برای مدیران، عملکرد آن‌ها در اقتصاد مقاومتی است و هر مدیری که در برابر آن مقابله کند جایگاهش در آن سیستم اداری نیست.

هوشنگ بازوند، استاندار لرستان، شامگاه یک‌شنبه، ۱۲ اردیبهشت‌ماه، در گردهمایی اعضای شوراهای اسلامی و شهرداران شهرهای استان که در سالن دکتر زرین‌کوب بروجرد برگزار شد، با اشاره به برگزاری دور انتخابات در سه حوزه انتخابی در لرستان، گفت: دور دوم انتخابات بسیار خوب و بدون مشکل برگزار شد و تنها انتخاباتی بود که عوارض منفی نداشت که نشان دهنده رشد فرهنگ مردم و کاندیداها و هواداران آن‌هاست.
وی بیان کرد: فقر مطالبه‌گری یکی‌از چالش‌های مهم است که جدی پیگیری نمی‌شود و گرفتار شدن فقر مطالبه‌گری سبب از بین رفتن خوباوری مردم می‌شود.
بازوند با اشاره به این‌که بر اثر بارش باران شدید و سیلاب خسارت ۴۴۶ میلیاردی به استان وارد شد که مدیریت شد و اتفاق خاصی رخ نداد، اظهارکرد: بنیاد مسکن و فرمانداری گزارشی از تخریب منازل بر اثر باران سیل‌آسا در بروجرد نداده‌اند و اگر خانه‌ای در این راستا تخریب شده فرمانداری باید منعکس می‌کرده و اگر این اتفاق رخ نداده درست نیست به این گونه بیان شود .
استاندار لرستان با بیان این‌که اگر شوراها به اداره‌ای مراجعه می‌کنند و برخورد مناسبی نمی‌بینند منعکس کنند، عنوان کرد: این‌گونه موارد باید بدون تعارف انعکاس داده شود چراکه هیچ مدیری حق ندارد با سرمایه گذار و دیگران برخورد نامناسبی داشته باشد .
بازوند افزود: اگر خودباوری وجود داشته باشد و به‌دنبال مطالبه‌گری جدی باشیم قطعا نتیجه بهتری ارائه می‌شود .
استاندار لرستان با اشاره به انتقاد یکی‌از شوراها از عملکرد صدا و سیما، گفت: صدا و سیمای لرستان از صدا و سیماهای موفق است و عملکرد خوبی دارد اما این گلایه شوراها حتماً به صدا و سیما منتقل می‌شود تا شوراها به عنوان نمایندگان مردم بتوانند سخنان خود را بیان کنند.
وی ادامه داد: شوراها در عرصه تصمیم‌گیری اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نماد مشارکت و تجلی‌گاه مردم‌سالاری دینی هستند و می‌توانند در نظارت و اجرا نقش داشته باشند .
بازوند گفت: باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد و مردم در بحث عمران، اقتصاد و اجتماعی مشارکت داده شوند و باید با مدیریت شهر را اداره کرد.
استاندار لرستان با اشاره به موضوع مسکن مهر، افزود: در حال حاضر ۱۱۷ هزار خانه مسکن مهر بدون متقاضی وجود دارد که این به‌دلیل مقتضیات جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی  است که رعایت نشده است.
وی با اشاره به مدیریت شوراهای روستایی ادامه داد: اگر در روستاها شغل ایجاد نشود جوانان و روستائیان به شهرها و حاشیه شهر مهاجرت کرده و مشکلات زیادی ایجاد می‌شود و کسانی‌که تمایل به اشتغال در روستا دارند وام مورد نیاز به آن‌ها داده می‌شود.
بازوند با تأکید بر اجرای اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی همراه با اقدام و عمل تأکید زیادی دارند و دولت و قوای سه‌گانه پای کار هستند تا برای تحقق آن اقدام شود و فرصتی است تا این شعار تحقق یابد.
استاندار لرستان ادامه داد: رفع بیکاری بدون سرمایه‌گذاری محقق نمی‌شود و امسال استان لرستان و آذربایجان شرقی به‌عنوان پایلوت انتخاب شدند و یکی‌از ارزیابی‌ها برای مدیران، عملکرد آن‌ها در اقتصاد مقاومتی است و هر مدیری که در برابر آن مقابله کند جایگاهش در آن سیستم اداری نیست.

منبع : ایکنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.