13 اردیبهشت, 1395

اقدام و عمل دولت درجهت عدم مقاومت مرغداران در برابر واردات بی رویه

مقام معظم رهبری امسال را «سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری کردند و با وجود اینکه ۴۰ روز بیشتر از این نامگذاری نمی گذرد صدای اعتراض مرغداران همچنان به گوش می رسد.

ناصر صالحی نسب نماینده مجلس نهم و نایب رئیس کمسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با تهران پرس گفت: در خصوص رسیدگی به مشکلات مرغداران امروز متاسفانه کمسیون کشاورزی جلسه نخواهد داشت اما رسیدگی به مشکلات مرغداران در اولویت کمسیون خواهد بود. به واقع مشکلات مرغداران مشکلات عدیده و به حق است که هم محدودیت مالی تسهیلات و هم بالا بودن نرخ تسهیلات و بحث تامین خوراک و دان مورد نیاز مرغداری ها از مسایل و مشکلاتی است که این تولید کنندگان با آن دست و پنجه نرم می کنند.

صالحی نسب افزود: محصور بودن و بحث صادرات نیز از دیگر مشکلات این صنعت است. در واقع عدم تعادل بین قیمت تمام شده مرغ و قیمت عرضه مرغ از عوامل مهم و اساسی نارضایتی مرغداران است. بده هم در جهاد کشاورزی به عنوان مدیر بودم و هم نایب رئیس کمسیون کشاورزی هستم و این موارد عمدتا وجود داشته و صنعت مرغداری کشور متاسفانه دارد ضربه می بیند علی رغم اینکه کارهای خوبی هم در این دولت انجام شد و جناب آقای حجتی از کسانی هستند که سکان دار وزارت جهاد و کشاورزی هستند و ایشون از افراد کارآمد در بخش کشاورزی می باشند.

نماینده مجلس نهم در پایان اضهار داشات: نباید این مشکل  به صورت حاد و در سطح ملی مطرح شود و با توجه به صحبت های مقام معظم رهبری در باره  حفظ و نگه داری در تولید ملی بایستی جهاد کشاورزی بیش از این وارد عمل بشود و مشکلات را حل کند. نمیندگان مجلس نیز در بحث قانون و مشکلات تولید حتما در کنار مقام معظم رهبری خواهند ایستاد و پی گیری خواهند کرد. مجلس نیز همواره در جهت حفظ حقوق تولید کنندگان و مصرف کنندگان قوانین را تصویب کرده است.

این در حالی است که  مقام معظم رهبری امسال را «سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری کردند و با وجود اینکه ۴۰ روز بیشتر از این نامگذاری نمی گذرد صدای اعتراض مرغداران همچنان به گوش می رسد.

رهبری بارها بر حمایت از تولید ملی تاکید داشته اند و چندین بار نیز مسولین کشور را به حمایت از تولید داخلی دعوت کردند. ایشان در آخرین سخنرانی خود در دیدار با کارگران فرمودند «واردات کالای خارجی که مشابه آن در کشور وجود دارد مطلقا نباید صورت گیرد» این جمله  رهبر نشان از اهمیت دادن ایشان به تولیدات داخلی و تلقی کردن آن به نوعی مقاومت در برابر حربه های دشمنی است که امروزه سعی دارد از راه اقتصادی جمهوری اسلامی را خلع سلاح کند.

با این تفاسیر مسولان همچنان بر عدم حمایت از تولیدات داخلی پافشاری می کنند و تولید کنندگان داخلی را به حدی تحت فشار قرار داده اند که عده زیادی از کار تولیدی دست کشیده و خانه نشین شده اند. لازم به ذکر است که هر ساله دولت برای تنظیم بازار اقدام به واردات گوشت و مرغ یخ زده از کشورهای دیگر من جمله ترکیه و برزیل می کند در حالی که بارها مرغداران در طی سالهای گذشته از مازاد تولید مرغ سخن گفته اند.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.