12 اردیبهشت, 1395

واردات تجهیزات نیروگاهی مصداق بی میلی به تحقق اقتصاد مقاومتی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، واردات تجهیزات نیروگاهی از چین را مغایر با اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: مجلس آماده بررسی این موضوع با حضور مسئولان مربوطه است.

نادر قاضی پور درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از بی توجهی مسئولان به تحقق اقتصاد مقاومتی،گفت: واردات تجهیزات نیروگاهی از چین درحالی که توانمندی تولید آن در داخل وجود دارد،خیانت به نظام تلقی می شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی،با تاکید براینکه واردات کالاها و محصولات مختلف کمک به اقتصاد کشورهای صادرکننده است،افزود: اقتصاد کشور ما در برهه فعلی نیازمند حمایت از تولید بوده تا بتواند در شرایط حساس منطقه ای بازارهای بین المللی را تصاحب کند.

واردات تجهیزات نیروگاهی بی انگیزگی تولیدکننده ایرانی و وابستگی به سایر کشورها را رقم می زند

وی با بیان اینکه درحال حاضر بسیاری از شرکت های داخلی با کار و تلاش متخصصان ایرانی توانسته اند در تولید علم و تکنولوژی پیشتاز باشند،تصریح کرد:متاسفانه انتشار اخباری مبنی بر واردات تجهیزات نیروگاهی از چین،بی انگیزگی تولیدکنندگان ایرانی و در نتیجه وابستگی به این کشورها را رقم خواهد زد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه واردات کالاهای بی کیفیت و دست دوم چینی به کشور نشان از عزم جزم برخی افراد برای به بار ننشستن اقتصاد مقاومتی دارد، تاکید کرد: باید با هر مانعی که بر سر راه تحقق اقتصاد مقاومتی قرار دارد به شدت برخورد کنیم.

قاضی پور با بیان اینکه درحال حاضر بسیاری از شرکت های داخلی ما توانسته اند در کشورهای دیگر به احداث نیروگاه اقدام کنند، افزود: مسئولان باید پاسخگوی چرایی واردات توربین های دست دوم چینی به کشور باشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:بررسی واردات تجهیزات نیروگاهی از چین در صورت نیاز در کمیسیون صنایع و معادن مجلس با حضور مسئولان دولتی انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، چندی پیش اخباری مبنی بر واردات تجهیزات نیروگاهی از چین منتشر شد که در پی آن قاضی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور به “شکربیگی” معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور مأموریت ویژه داد تا در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، واردات توربین و تجهیزات نیروگاهی دست دوم و نوی چینی را بررسی کند و نتیجه را گزارش دهد.

 

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.