12 اردیبهشت, 1395

مدارس به موضوع اقتصاد مقاومتی توجه جدی داشته باشند

حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی با بیان اینکه مدارس یکی از مکان‌هایی است که باید در آن به موضوع اقتصاد مقاومتی توجه جدی شود، گفت: نسل جوان و دانش آموزان باید دوست و دشمن را به درستی بشناسند و خود را برای مقابله با توطئه‌های دشمن آماده کنند.

حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی، ۱۱ اردیبهشت‌ماه در جلسه شورای اداری که در محل تالار فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به اینکه همه بخش‌ها باید در ایجاد فرهنگ و فضای اقتصاد مقاومتی فعال شوند، افزود: اقتصاد مقاومتی تنها مربوط به زمان بحران نیست، بلکه زیر ساخت تمدن و پیشرفت است.

وی با اعلام اینکه در هر شرایطی که باشیم باید اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار داده و در این راستا کار و تلاش کرد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب بر کار و تلاش و جلوگیری از مصرف جنس خارجی و کالای قاچاق تاکید بسیار دارند، به همین جهت قوه قضائیه، مجلس و دولت همه باید تلاش کنند تا اصول اقتصاد مقاومتی به درستی اجرایی شود.

یعقوبی با بیان اینکه مدارس یکی از مکان‌هایی است که باید در آن به موضوع اقتصاد مقاومتی توجه جدی شود، گفت: نسل جوان و دانش آموزان باید دوست و دشمن را به درستی بشناسند و خود را برای مقابله با توطئه‌های دشمن آماده کنند.

وی با بیان اینکه شرایط و زمان خود را باید درک کنیم، مسئولیت مدیران را برای حفظ انقلاب بسیار سنگین دانست و افزود: یکی از نیازهای ما شناخت زمان است که اگر اینگونه باشد می‌توان بر مشکلات هجوم برده و ابتکار عمل داشته باشیم.

حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی با اعلام اینکه اگر شناخت درستی از زمان خود نداشته باشیم، همیشه برخوردهای دفاعی و انفعالی خواهیم داشت و در معرض تهاجم و هجوم دشمن هستیم، گفت: زمان‌شناسی به نوعی جامعه‌شناسی و مردم‌شناسی و شناخت عقاید دوست و دشمن است.

وی ابراز کرد: خواسته‌های مردم در دو بخش است یکی خواسته های سطحی و زودگذر که مربوط به خواسته‌های معیشتی بوده و یکسری خواسته‌های استراتژی و اصیل که گاهی حاضر می‌شوند، به خاطر این خواسته‌ها مسائل سطحی و زودگذر را فدا کنند.

حجت‌الاسلام یعقوبی با بیان اینکه در جامعه ما ایمان و قرآن، اسلام و ولایت جزوخواسته‌های اصیل مردم هستند، گفت: مسئولان باید خواسته سطحی و نیازهای معیشتی مردم و نیازهای اصیل مردم را به خوبی بشناسند.

وی همچنین بر شناخت نیازهای دشمن تأکید کرد و گفت: گاهی مواقع دشمن برای رسیدن به خواسته ای اصلی خود خواسته‌های سطحی خود را مطرح می‌کند.

وی با بیان اینکه این انقلاب میراث امام و شهیدان است، گفت: امام در خصوص دشمنان سخنان بسیاری گفته‌اند به طوری که ایشان آمریکا را دشمن اصلی می‌دانستند.

ایشان با اعلام اینکه امام با بینش عمیق و ژرف سیاسی خود به خوبی نیازهای دوست و دشمن را شناختند، اظهار کرد: ما به عنوان مسئولان باید تلاش کنیم که با برآورده کردن خواسته‌های سطحی و اصیل رضایتمندی مردم را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه همه ما خادم مردم هستیم و هیچ کس از این خدمت ناراضی نیست، گفت: همه باید تلاش کنیم تا دشمن به خواسته‌های خود نرسد که این راه از طریق اجرای اقتصاد مقاومتی امکان‌پذیر است.

منبع : ایکنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.