44302
12 اردیبهشت, 1395

رسانه نمی‌تواند از اقتصاد مقاومتی صحبت کند، ولی کالای خارجی را تبلیغ نماید!

رییس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی، با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند افکار مردم را سازماندهی کنند، بیان کرد: ورود رسانه‌ها باید به اقتصاد مقاومتی بستر سازی شود و رسانه‌ها القا کننده مطالب در بین مخاطبین خود هستند.

 جلا‌الدین صادقی در دیدار با  رئیس سازمان بسیج رسانه استان، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی و نامگذاری دوباره امسال با این عنوان، افزود:  یکی از اساسی‌ترین مشکلات امروز کشور ما اقتصادی نه چندان پویا و ضعیف است که تاکید رهبری بر این شعار حاکی از قابل قبول و مطلوب نبودن اقتصاد کشور است.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست افزود: در اقتصاد مقاومتی اقتصاد باید مردمی، عدالت محور، درون‌زا، دانش بنیان و رها از وابستگی به نفت و وابسته به تولیدات داخلی باشد.

رییس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی، با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی اقتصادی تاب‌آور پویاست، تاکید کرد: تاب‌آور یعنی بتوانددر مقابل تحریم‌ و تکان‌های جهانی، دوام بیاورد و در عین حال پویا ور رو به رشد باشد.

صادقی ادامه داد: اگر اقتصاد مقاومتی جدی گرفته شود زیر ساخت اقتصادی کشور درست و با درست شدن زیر ساخت اقتصادی کشور همراه با ایمان و تقوا، در سطح جامعه جهانی ازتکانه‌های بین المللی تاثیر نخواهیم پذیرفت و حتی می‌توانیم بر اقتصاد بین المللی تاثیر‌گذار باشیم.

وی به نقش رسانه‌ها در رشد اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی باید مردمی شود و رسانه‌ها باید ذهن مردم را آماده کنند و در مردم انگیزه‌های لازم را ایجاد نمایند.

رییس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی، با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند افکار مردم را سازماندهی کنند، بیان کرد: ورود رسانه‌ها باید به اقتصاد مقاومتی بستر سازی شود و رسانه‌ها القا کننده مطالب در بین مخاطبین خود هستند و اگر در مسیر درست حرکت کنند سازنده خواهند بود.

صادقی با اشاره به اینکه اگر مردم برای تحقق اقتصاد مقاومتی ورود پیدا نکنند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد، خاطرنشان کرد: تفکر امروز بسیج باید پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی باشد و همانگونه که انقلاب با بسیج عمومی شکل گرفت، اقتصاد مقاومتی نیز بسیج همگانی را می‌طلبد.

وی یادآور شد: گام اول عمل به اقتصاد مقاومتی در خود رسانه‌است و رسانه نمی‌تواند از اقتصاد مقاومتی صحبت کند ولی کالای خارجی را تبلیغ نماید.

منبع : ایسنا

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

Notice: Trying to get property of non-object in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1055 Notice: Undefined property: stdClass::$comment_ID in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1068 Array

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.