12 اردیبهشت, 1395

رسانه نمی‌تواند از اقتصاد مقاومتی صحبت کند، ولی کالای خارجی را تبلیغ نماید!

رییس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی، با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند افکار مردم را سازماندهی کنند، بیان کرد: ورود رسانه‌ها باید به اقتصاد مقاومتی بستر سازی شود و رسانه‌ها القا کننده مطالب در بین مخاطبین خود هستند.

 جلا‌الدین صادقی در دیدار با  رئیس سازمان بسیج رسانه استان، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی و نامگذاری دوباره امسال با این عنوان، افزود:  یکی از اساسی‌ترین مشکلات امروز کشور ما اقتصادی نه چندان پویا و ضعیف است که تاکید رهبری بر این شعار حاکی از قابل قبول و مطلوب نبودن اقتصاد کشور است.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست افزود: در اقتصاد مقاومتی اقتصاد باید مردمی، عدالت محور، درون‌زا، دانش بنیان و رها از وابستگی به نفت و وابسته به تولیدات داخلی باشد.

رییس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی، با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی اقتصادی تاب‌آور پویاست، تاکید کرد: تاب‌آور یعنی بتوانددر مقابل تحریم‌ و تکان‌های جهانی، دوام بیاورد و در عین حال پویا ور رو به رشد باشد.

صادقی ادامه داد: اگر اقتصاد مقاومتی جدی گرفته شود زیر ساخت اقتصادی کشور درست و با درست شدن زیر ساخت اقتصادی کشور همراه با ایمان و تقوا، در سطح جامعه جهانی ازتکانه‌های بین المللی تاثیر نخواهیم پذیرفت و حتی می‌توانیم بر اقتصاد بین المللی تاثیر‌گذار باشیم.

وی به نقش رسانه‌ها در رشد اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی باید مردمی شود و رسانه‌ها باید ذهن مردم را آماده کنند و در مردم انگیزه‌های لازم را ایجاد نمایند.

رییس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی، با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند افکار مردم را سازماندهی کنند، بیان کرد: ورود رسانه‌ها باید به اقتصاد مقاومتی بستر سازی شود و رسانه‌ها القا کننده مطالب در بین مخاطبین خود هستند و اگر در مسیر درست حرکت کنند سازنده خواهند بود.

صادقی با اشاره به اینکه اگر مردم برای تحقق اقتصاد مقاومتی ورود پیدا نکنند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد، خاطرنشان کرد: تفکر امروز بسیج باید پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی باشد و همانگونه که انقلاب با بسیج عمومی شکل گرفت، اقتصاد مقاومتی نیز بسیج همگانی را می‌طلبد.

وی یادآور شد: گام اول عمل به اقتصاد مقاومتی در خود رسانه‌است و رسانه نمی‌تواند از اقتصاد مقاومتی صحبت کند ولی کالای خارجی را تبلیغ نماید.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.