11 اردیبهشت, 1395

مدیریت دانش بنیان راه را برای اقتصاد مبتنی بر دانش هموار می سازد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیم و نگاه ها باید مبتنی بر علم باشد گفت: مدیریت دانش بنیان راه را برای اقتصاد مبتنی بر دانش محوری هموار می سازد.

حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد در مراسم بزرگداشت مقام والای معلم که در پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران برگزار شد اظهار داشت : باید به دنبال علم باشیم واولویت ها را در مدیریت سیاسی ،فرهنگی و اقتصادی کشور لحاظ کنیم.
وی تصریح کرد : اگر بخواهیم انسان موثری باشیم باید یک انسان عالم باشیم.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیم و نگاه ها باید مبتنی بر علم باشد گفت: مدیریت دانش بنیان راه را برای اقتصاد مبتنی بر دانش محوری هموار می سازد.
وی با تاکید بر اینکه همه موفقیت های انسان در سلوک علمی و مشکلات نیز در سلوک غیر علمی است افزود: تصمیم هایی که بدون پشتیبانی علمی اتخاذ می شود مورد نقد و برنامه هایی که با پشتیبانی علمی است مورد احترام قرار می گیرد.
حجت الاسلام ابوترابی با گرامیداشت مقام ارزشمند معلم گفت: معلم آراسته به علم است و راه را برای انتقال دانش به دیگران هموار می سازد و از جایگاهی فاخر در جامعه برخوردار است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ثمره علم معرفت و آراسته شدن به دانش از مقام انسان است افزود: انسان نماد علم است و با علم شناخته می شود .
امام جمعه کیش نیز در این مراسم به جایگاه رفیع معلم اشاره کرد و گفت: معلم و استاد همیشه با انسان ها سروکار دارند و جایگاه آنان شریف و رفیع است.
حجت الاسلام حسن علیدادی با یاد آوری اینکه رسالت معلم رسالتی بزرگ و ارزشمند است تاکید کرد : رسالت هر استادی در اندیشه های شایسته و اعمال بایسته خلاصه می شود.
وی گفت: رفتار و کردارها از سوی اساتید در کلاسها ماندگار هستند و در ذهن شاگران ماندگارتر می مانند.
رئیس پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران به نقش دانشگاه در اقتصاد اشاره کرد و افزود: توسعه باید بر اساس دانش بنیان باشد تا اقتصاد نیز بر مبنای آن شکل بگیرد.
منصور خلیلی عراقی اظهار داشت : اگر بخواهیم نظام اقتصادی مبتنی بر دانش داشته باشیم باید بیشتر به دانشگاه ها توجه شود .
مراسم گرامیداشت روز معلم با حضور مسئولان سازمان منطقه ازاد کیش ، جمعی از استادان و دانشجویان جمعه شب در پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران برگزار شد .

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.