11 اردیبهشت, 1395

استفاده از تولیدات داخلی، اقدام عملی در تحقق اقتصاد مقاومتی است

در شهرهای کوچک تعدادی کارخانه های تولیدی است که استفاده از محصولات آنها اقدامی عملی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

حجت الاسلام علی مرادی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز کارگر که با حضور مسئولان و جمعی از کارگران واحدهای تولیدی بیجار در مجتمع امیر نظام گروسی برگزار شد،،ضمن تبریک این روز به کارگران،اظهار داشت: رشد و تعالی اقتصادی خانواده و جامعه منوط به کار و تلاش است.

وی افزود:تلاش و فعالیت کارگران زحمت کش ،پیشرفت صنعتی کشور را به دنبال دارد.

امام جمعه بیجار با تاکید بر اینکه  منظور از کار فقط  انجام کار فیزیکی در کارخانه و مزرعه نیست،گفت:اقدامی که در سرنوشت انسان تاثیردارد و باری از دوش جامعه بر دارد کار است.

مرادی بیان داشت:در نگاه اسلامی کارگر و کارفرما رقیب هم نیستند بلکه مکمل هم دیگر هستند.

خطیب جمعه بیجار با اشاره به وظایف کارگر و کارفرما در نظام اسلامی،اظهار داشت:کارگر طبق موازین باید مسئولیتی که بر عهده دارد به نحو احسن جهت پیشرفت اقتصادی جامعه انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد:کارفرمایان نیز طبق تعهدی که بر عهده دارند با پرداخت به موقع حقوق کارگران باید آنها را یاری نمایند.

علی مرادی با بیان اینکه ،تلاش و کوشش کارگران یک کارخانه موجب استحکام در تولیدات و رونق صنعتی در جامعه می گردد،گفت:تولیدات در جامعه اسلامی باید بر اساس فرهنگ دینی کشور خودمان باشد.

امام جمعه بیجار به کاهش کار مفید در ادارات و مراکز تولیدی جامعه اشاره کرد و بیان داشت:وقت کشی در انجام کار موجب عدم پیشرفت جامعه می گردد.

وی با تاکید بر اینکه شرکت های خصوصی به علت توجه به کار و دقت بیشتر از پیشرفت خاصی برخوردار هستند،گفت:متاسفانه در سازمان های دولتی به علت برخی بی مسئولیتی ها ،عدم دقت در انجام کار و نبود مدیریت صحیح ،فعالیت ها به نحو احسن انجام نمی شود.

مرادی خاطر نشان کرد: در شرکت های خصوصی به علت توجه مدیران به سرمایه  شخصی کار و فعالیت از اهمیت بیشتری برخوردار است.

خطیب جمعه بیجار در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به تعداد کم کارخانه های تولیدی در شهرهای کوچک ،بیان داشت:استفاده از محصولات تولید شده در این کارخانه ها موجب رونق اقتصادی شهرستان می گردد.

وی گفت: متاسفانه شاهد این قضیه هستیم در شهرستان بیجار به علت عدم نظارت دستگاه های ذی ربط بر بازار محصولات داخلی واحدهای تولیدی مانند کارخانه پاستوریزه لبنیات ،سبزی خشک کنی و امثال آن با عدم استقبال  مردم مواجه است.

مرادی تصریح کرد: باید تولیدات محصولات داخلی در اختیار مردم شهرستان بیجار قرار داد شود و عدم نظارت بر بازار موجب گران فروشی می گردد.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.