9 اردیبهشت, 1395

باید قدرت درون‌زا و اقتصاد مقاومتی را تقویت کنیم

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه باید قدرت درون زا و اقتصاد مقاومتی را در کشور تقویت کنیم، گفت: در مباحث باید بخش فرهنگ در اولویت باشد و در بحث اقتصاد مقاومتی از مردم نظر‌سنجی شود.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید‌مهدی خاموشی ‌چهارشنبه شب در جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی اظهار داشت: باید مصرف کالای ایرانی و بازار فروش محصولات ایرانی را برای خود فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه ۳۱ استان کشور باید کمک کنند تا در زمینه شورای فرهنگ عمومی و جلسات خود اقدام کنند، افزود: در این راستا ما می‌توانیم از جلسات استان‌ها بهره‌برداری کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه مطالعات ملی در حال حاضر پیوست استانی متعددی باید داشته باشد، گفت: حمایت از پژوهش‌های شکل گرفته و دانشگاه‌ها و هیئت علمی دانشگاه‌ها باید برای جذب از طریق صندوق دست به کار شوند.

خاموشی با بیان اینکه رهبری بر مباحث فرهنگی تأکید و حمایت زیادی دارند، افزود: دولت‌ها هم باید کمک کنند و کشور از نظر افزایش درآمد ملی راهی جز اقتصاد مقاومتی ندارد.

وی با بیان اینکه دشمن هیچگاه به دنبال کمک به کشور ما نیست، اظهار داشت: باید قدرت درون‌زا و اقتصاد مقاومتی را تقویت کنیم و باید استان‌ها جلسات فرهنگ عمومی را در هر یک ماه برگزار و در این جلسات دقت نظر لازم در راستای کنش و واکنش و ایجاد حساسیت در مسئولان اتفاق افتد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری برای آسیب‌ها تأکید و گزارش ارائه کردند، گفت: باید در کاهش آسیب‌ها بکوشیم و در اولویت برنامه‌ها نگاه به آسیب‌های اجتماعی بوده و به آنها پرداخته شود.

خاموشی افزود: در حوزه فرهنگ مطالبه‌ای که داریم این است که وضعیت بهتر از گذشته باشد و در جلسات فرهنگ عمومی از داده‌های ما استفاده و آمار‌ها به روز شود.

وی با بیان اینکه در مباحث شورای فرهنگ عمومی نگرش‌سنجی صورت گیرد، گفت: باید جامعه مشخص آماری داشته تا با این داده‌ها بتوان برنامه‌ریزی فرهنگی خوبی را در استان  داشته باشیم و برنامه توسعه باید یک روال را طی کند و در بومی‌سازی علمی، گزارش شورا به شورای فرهنگ عمومی داده شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: در جلسات فرهنگ عمومی باید نگاه‌ خود را از قاعده هرم و مردم محور به فرد به فرد تغییر داده و در شورای فرهنگ عمومی بیشتر نگاه های مردمی مد نظر باشد.

وی افزود: آسیب فرهنگ عوارض زیادی دارد و باید نگاه مردم در جلسات شورای فرهنگ عمومی مطرح و در زمینه اقتصاد مقاومتی سهم عمده برعهده مردم است و اگر در سیستم های بالا دستی مردم اقدام کنند، اتفاقات قریب در حوزه اقتصادی می‌رسد زیرا مردم باید صرفه‌جویی کنند تا قدرت سرمایه بیشتر شود.

خاموشی اظهار داشت: مباحث فرهنگی در جریان جنگ نرم از اهمیت زیادی برخوردار است و نظام استکبار با ما جنگ سخت نمی‌کند، بلکه به دنبال جنگ نیابتی است که باید در برابر دشمن جبهه فرهنگی خود را قوی کنیم.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.