9 اردیبهشت, 1395

استفاده از تحقیقات علمی در کشاورزی مصداق اقتصاد مقاومتی است

در سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری در چند مورد به کارهای تحقیقاتی اشاره شده و یکی از آن ها حوزه کشاورزی است.

محمد رضا خباز عصر چهارشنبه با حضور در مرکز تحقیقات کشاورزی استان مستقر در شاهرود، با بیان اینکه انجام کارهای علمی اثر مستقیمی در افزایش بازده محصولات دارد، ابراز داشت: امروزه حتی در کشورهای دارای منابع آبی بسیار نیز از روش های قدیمی آبیاری استفاده نمی شود.
وی افزود: با توجه به کمبود آب در استان باید آبیاری به روش های نوین را جایگزین روش های سنتی گذشته کرد.
خباز با اشاره به افزایش اعتبار اجرای سیستم های نوین آبیاری در استان در سال های ۹۵ و ۹۶ افزود: تاکنون ۲۰ هزار هکتار از اراضی استان به سیستم های جدید تجهیز شده اند و با اعتبارات اختصاص داده شده ۲۰ هزار هکتار دیگر نیز به این سیستم ها مجهز می شوند.
استاندار سمنان ضمن تأکید براین مطلب که استان سمنان بر دو اساس کشاورزی و صنعت استوار است، گفت: شرق استان قطب کشاورزی بوده و نیازمند صنایع تبدیلی برای تثبیت تولیدات خود است.
خباز با اعلام آمادگی مدیران استان برای انتقال علوم جدید به جامعه کشاورزی ادامه داد: تغییر نگرش کشاورزان نسبت به روش های قدیمی کار بسیار سختی است و هر گامی که در این راه برداشته شود، شبیه یک معجزه است.
وی آموزش به کشاورزان و بهره برداران را یکی از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد و افزود: انجام تحقیقات در این حوزه دورنمای بسیار خوبی دارد و انتقال آن به جامعه کشاورزی در آینده اتفاق خواهد افتاد.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.