8 اردیبهشت, 1395

مصرف بهینه منابع ملی از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی است

استفاده بهینه از منابع ملی مانند منابع آب از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی هستند که باید برای تحقق اهداف مطلوب در این بخش از گسترش کشت‌های پرآب جلوگیری شود.

حجت‌الاسلام مرتضی موحدی، امام جمعه تویسرکان چهارشنبه، ۸ اردیبهشت‌ماه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان گفت: استفاده بهینه از منابع ملی مانند منابع آب از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی هستند که باید برای تحقق اهداف مطلوب در این بخش از گسترش کشت‌های پرآب و ایجاد چاه‌های غیرمجاز جلوگیری کرد.
وی افزود: گسترش فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی، پرهیز از تجمل‌گرایی و توسعه صنعت گردشگری در شهرستان از مقوله‌هایی هستند که به تحقق اقتصاد مقاومتی در تویسرکان کمک می‌کنند.
امام جمعه شهرستان تویسرکان به دستگاه‌های مختلف اجرایی در این شهرستان توصیه کرد که تا حد امکان تجهیزات و امکانات مورد نیاز خود را از داخل شهرستان فراهم کنند.
حبیب مومیوند، فرماندار تویسرکان نیز اظهار کرد: استفاده صحیح، هدفمند و به اندازه از منابع انرژی و توجه به گسترش استفاده از تولیدات داخلی از راهبردهای کلیدی اقتصاد مقاومتی هستند.
وی با بیان اینکه  بر اساس منویات رهبری اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد ریاضتی و وارد کردن سختی و فشار به لایه های جامعه نیست، افزود: آنچه در اقتصاد مقاومتی مورد توجه ویژه قرار دارد، رعایت اصلاح الگوی مصرف در زمینه منابع انرژی، استفاده از تولیدات داخلی و از بین بردن وابستگی کشور به نفت و منابع خارجی است.
مومیوند با تأکید بر اینکه جهت دهی صحیح به فرهنگ و باور عمومی مردم، نقش ویژه‌ای در اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی و تحقق اهداف آن در جامعه دارد، خاطرنشان کرد: اجرای اقتصاد مقاومتی همچنین به معنای ارائه نکردن خدمات از سوی دولت در بخش‌های مختلف انرژی نبوده و مقصود از آن ارائه خدمات به اندازه مناسب و مطلوب است.
فرماندار تویسرکان استفاده از تولیدات داخلی را به عنوان یکی از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی موجب صیانت از اقتصاد خانواده دانست و ادامه داد: برای اجرای اقتصاد مقاومتی در همه بخش‌ها به مشارکت و تعامل همه دستگاه‌های اجرایی و عموم مردم نیاز است نیز می‌شود؛ بی‌شک اجرای اقتصاد مقاومتی در کاهش مشکلات و معضلات اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده نیز از اثر گذاری بالایی برخوردار است.

منبع : ایکنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.