8 اردیبهشت, 1395

مفهوم اقتصاد مقاومتی هنوز به درستی نزد عده ای درک نشده است

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان گفت: متاسفانه مفهوم اقتصاد مقاومتی هنوز به درستی برای عده ای درک نشده است تا ضرورت تحقق آن در اقتصاد کشور را دریابند.

حجت الاسلام علی متین روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت هفته کار و کارگر و روز بسیج کارگری افزود: مبنای اقتصاد مقاومتی برخلاف اقتصاد ریاضتی بر فقر و نداری نیست بلکه اقتصاد مقاومتی مبنایش بر دارایی است و هدف آن این است که کشور در اثر تکانه های اقتصادی آسیب پذیر نباشد.
وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک الگوی علمی است و به معنای دور خود خط کشیدن نیست، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی درون زا و برون گراست و بر توانایی ها و تولیدات دخلی کشور تکیه دارد.
حجت الاسلام متین با بیان اینکه مفهوم اقتصاد مقاومتی جزو مظلوم ترین واژه ها در ادبیات اقتصادی است، افزود: از سال ۸۹، که اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب طرح شد، هنوز مفهوم آن در نزد عده ای به درستی درک و فهم نشده است.
وی به پیشرفت کشور در صنایع موشکی و هسته ای و نانو اشاره و تاکید کرد: طبق تجربه در هر حوزه ای در کشور مطابق توصیه ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب عمل شده است، شاهد توسعه و پیشرفت شدیم و قطع یقین در حوزه اقتصاد نیز اگر چنین شود اقتصاد بیمار کشور برای همیشه درمان می شود.
حجت الاسلام متین بر ضرورت تولید و تامین کالاهای اساسی در داخل کشور تاکید کرد و افزود: دشمن در جنگ تمار عیار اقتصادی با ایران است و اگر کالاهای اساسی مورد نیاز کشور را خودمان تولید کنیم، در فشارهای اقتصادی دچار آسیب و ضربه نمی شویم.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.