8 اردیبهشت, 1395

هدف شورای پیشگیری از وقوع جرم بسترسازی تحقق اقتصاد مقاومتی است

هدف اصلی شورای پیشگیری از وقوع جرم بسترسازی امنیت عمومی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و آماده سازی زمینه لازم در راستای توسعه همه جانبه استان است .

علی القاصی در اولین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان که با حضور استاندار فارس برگزار شد، ضمن تقدیر از عملکرد و مشارکت فعال دستگاه های عضو شورای پیشگیری از وقوع جرم استان، فعالیت های انجام شده در سال گذشته را مؤثر در کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی ارزیابی کرد.

وی با بیان این که نقش و مسئولیت ما در قالب این شورا  در تحقق اهدافـ«سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و تأکیدات مقام معظم رهبری در راستای حمایت از سرمایه گذاری های مشروع و فعال سازی بخش های تولیدی، کارآفرینی و رونق اقتصادی، سازنده و کلیدی است، افزود: هدف اساسی شورای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی بستر سازی امنیت عمومی و آماده سازی زمینه لازم در جهت توسعه همه جانبه و رونق اقتصادی استان و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

وی با تأکید بر این که مسئله پیشگیری از وقوع جرم یک امر فرا قوه ای و حوزه ای به گستردگی همه دستگاه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ،آموزشی و همه آحاد جامعه است، افزود: آن چه در سال گذشته در عمل اجرا شد، تدوین طرح های جامع و اهتمام همه دستگاه های دست اندرکار در راستای اجرای مناسب سیاست های ترسیم شده بود.

رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین از استفاده مناسب از ظرفیت های مردمی، مراکز علمی، تحقیقاتی و دانشگاهی و دستگاه های متولی در راستای آسیب شناسی طرح های پیشگیری از وقوع جرم در سال کذشته و تدوین برنامه های جدید در سال جاری خبر داد و خاطر نشان کرد: در طرح پیشگیری از آسیب اجتماعی طلاق ۲۱ دستگاه و نهاد با ۹۲ وظیفه سازمانی مشارکت داشتند که در پایان سال شاهد کاهش ۱۱ درصدی آمار طلاق در استان بودیم.

القاصی همچنین از طرح های تدوین آئین نامه مراقبت هی پس از خروج معتادان با مشارکت ۱۸ دستگاه دولتی و غیر دولتی ، پیشگیری از تخریب و تصرف اراضی با مشارکت ۱۵ دستگاه و همچنین طرح پیشگیری از سرقت و طرد اتباع بیگانه خبر داد و خاطر نشان کرد: در نتیجه این اقدامات در سال گذشته در مجموع ۱۸ درصد کاهش جرم سرقت در استان را شاهد بوده ایم که این امر نشانگر اجرای دقیق برنامه ها و تأثیر اقدامات این شورا می باشد.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه با بیان این مطلب که کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی تنها با اراده همگانی و مشارکت همه دستگاه ها و آحاد مردم انجام خواهد شد تأکید کرد: هدف مجموعه قضایی استان ایجاد این انسجام ، هماهنگی و تقویت ارتباط بین بخشی و مدیریت طرح های پیشگیرانه است.

در این نشست اعضای شورای پیشگیری از وقوع جرم استان فارس ضمن تبیین اهداف به بررسی اولویت های این شورا در سال پیش رو پرداختند.

در این نشست از مدیران اداره کل زندان های فارس، اداره کل پزشکی قانونی، فرمانده انتظامی استان و شهرداری شیراز به لحاظ اهتمام در پیشبرد اهداف پیشگیری از وقوع جرم در سال گذشته تجلیل شد

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.