8 اردیبهشت, 1395

تقویت تشکل ها اولین گام در مسیر افزایش تولید گلخانه ای

قائم مقام معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: افزایش تولید در محیط گلخانه‌ای جهت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سرلوحه امور وزارت کشاورزی قرار دارد و تقویت تشکل‌ها اولین گام در راستای رسیدن به این هدف است.

جهانگیر عرب در مراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه ملی گل محلات با بیان اینکه کاهش هزینه تولید از ملزومات موفقیت حضور در بازارهای جهانی است افزود: برای این منظور باید از دانش فنی بهره گرفت و تسهیل در فرایند امور و اخذ تسهیلات را مد نظر قرار داد.

وی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی برای این منظور برنامه‌هایی از جمله مکانیزاسیون گلخانه‌ها و تولید بذر هیبرید را در نظر دارد.

قائم مقام معاون وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه صد درصد بذر هیبرید وارداتی است، گفت: جهت تولید داخلی این بذر تشکل‌های استانی شناسایی شده‌اند و این امر با جدیت پیگیری می‌شود.

عرب بیان کرد: شهرستان محلات نقش خود را در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به خوبی ایفا کرده و در این زمینه به موفقیت‌های مطلوبی رسیده است.

وی دو اقدام را لازمه پرورش گل در محلات دانست و ادامه داد: پایانه گل محلات باید به رسمیت شناخته شود که برای این منظور نیاز به همکاری مسئولین استانی داریم و تقویت تشکل‌ها جهت توسعه مکانیزاسیون گلخانه‌ها، در مباحث فنی در برنامه قرار داده شود.

عرب با بیان اینکه با تلاش کشاورزان شاهد افزایش صادرات در سال ۹۳ و ۹۴ بوده‌ایم، بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موفق بوده است.

وی عنوان کرد: در صورتی که برای باغبانی برندی در نظر گرفته شود می‌تواند در مثبت کردن تراز تجاری نقش داشته باشد.

قائم مقام معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: در سال ۹۲ تراز تجاری محصولات کشاورزی هشت میلیارد دلار منفی بود و در سال ۹۳ و ۹۴ این رقم ۳۵۰ میلیون دلار منفی بود که نشانگر کاهش قابل توجه است و با برنامه‌ریزی‌های مد نظر و ارتقای دانش فنی کشاورزان و همکاری مسئولین انتظار داریم در سال جاری نیز شاهد کاهش تراز منفی باشیم.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.