8 اردیبهشت, 1395

برخی در بدنه دولت اقتصاد مقاومتی را قبول ندارند

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: حمایت از تولید ملی مهم‌ترین بخش عملی شدن اقتصاد مقاومتی و بهبود وضعیت اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی کشور است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی طاهری شامگاه سه شنبه در جمع مردم گرگان در مسجد امام حسین(ع) کوی طهماسبی گرگان اظهار داشت: رهبر انقلاب امسال را به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری کرده که تعریف آن حمایت از تولید ملی و افزایش ایجاد اشتغال، کاهش مشکلات اقتصادی و کاهش وابستگی به نفت و غیره است.

وی افزود: در مجلس هشتم قانون هدفمندی یارانه‌ها که در راستای حمایت از تولید بود را تصویب کردیم تا یارانه به نقدی به مردم و بخش کشاورزی و صنعت اختصاص یابد تا کشاورزی ما برای کشاورزان به صرفه باشد و صنعت از این وضعیت خارج شود.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اما متاسفانه در این سال ها تنها یارانه نقدی پرداخت شده و یارانه بخش کشاورزی و صنعت یا پرداخت نشده و یا خیلی ناچیز بوده و اعتراض ما هم همین بوده است.

مجلس همواره حامی تولید بوده است

طاهری گفت: در سال ۹۳ نیز قانون رفع موانع تولید را در مجلس مصوب کردیم که به عنوان نمونه یکی از رهآوردهای آن برداشته شدن ۱۶ مانع بر سر راه صادرات در کشور بوده است.

وی افزود: مجلس همواره حامی تولید بوده و این را نشان داده اما تصویب این قوانین تنها راه نیست و باید مجری هم پای کار باشد اما متاسفانه امروز برخی در بدنه دولت مسئولیت دارند که اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در همین دولت زمانی که دولت بودجه سال ۹۴ را به مجلس ارائه کرد یک هزار میلیارد تومان برای اشتغال درنظر گرفته بود اما در مجلس با کمک نمایندگان این میزان در حمایت از تولید و اشتغال ۴ برابر شد.

طاهری گفت: متاسفانه در دولت برخی این اعتقاد را ندارند و به عنوان نمونه آقای وزیر صنعت؛ که زمانی که می‌گوییم چرا وضعیت صنعت این‌گونه است، می‌گوید مشکل مدیریتی داریم و ما باید همانند فوتبال که مدیر از خارج می‌آوریم در صنعت هم مدیر از خارج کشور بیاوریم.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: ۵۰ سال رضاخان و پسرش نوکر غرب بودند اما دیدید که اوایل پس از پیروزی در زمان جنگ تحمیلی کشور حتی سیم خاردار نیز نداشت اما امروز پس از ۳۷ سال با تلاش و تکیه بر ایمان و استعداد جوانان خود در صنعت دفاعی به پیشرفت‌های چشمگیری بدون کمک غرب رسیده ایم.

مسائل حزبی و سیاسی برای استاندار گلستان در اولویت است

وی تصریح کرد: برای انتخاب استاندار در ابتدای آغاز این دولت خدمت وزیر کشور رفتیم و ۵ گزینه مجمع نمایندگان را معرفی کردیم که برخی از آن‌ها اکنون در بدنه دولت فعالیت می‌کنند اما هیچ کدام از گزینه‌ها تائید نشد و وزیر کشور اعلام کرد که نظر نماینده ولی فقیه گرفته شود که پس از آن آقای صادقلو استاندار شدند.

طاهری گفت: قبل از صدور حکم آقای صادقلو در نشستی به وی ۲ پیشنهاد را مطرح کردم که همانند برخی از استان‌ها مانند کرمان بر سر منافع استان و مسائل استانی، مسائل سیاسی و جناحی را کنار گذاشته و در کنارهم باشیم و باهم کار کنیم اما آقای استاندار پس از آغاز فعالیت همه مدیران و مسئولان لایق اصولگرا را جابه‌جا کرد.

وی افزود: حتی از وی خواستیم که برخی مدیرانی که ارتباط خوبی با تهران دارند و قوی کار کرده‌اند و وزارتخانه نیز آنان را قبول دارد جابه‌جا نکنید اما وی این تعییرات را انجام داد چون مسائل حزبی و سیاسی برای وی از استان و مردم مهم‌تر است.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پیشنهاد دوم من به وی این بود که در هنگام دیدار با وزرا و مسئولان کشوری نمایندگان مجلس نیز همراه استاندار و مسئولان استانی باشند تا بتوانیم به راحتی و با قدرت بیشتر از وزرا امکانات و بودجه و غیره دریافت کنیم اما وی این کار را هم به علت اینکه نباید نمایندگان اصولگرا همراه باشند، انجام نداد.

وی با اشاره به طرح پتروشیمی گلستان گفت: استاندار گلستان مدیر ارشد استان است بگوید که برای پتروشیمی تاکنون چه کاری کرده و چه قدمی برداشته  است؟ استاندار به دروغ به رئیس جمهور و وزیر نفت اعلام کرده که پتروشیمی گلستان به صرفه نیست و در محافل خصوصی خود اعلام کرده که طرح پتروشیمی برای دولت قبل است و به ما ارتباطی ندارد.

طاهری تصریح کرد: از وزیر نفت خواستیم که بازرسان مورد اعتماد خود را برای بررسی این طرح به استان بفرستد که این بازرسان پس از بررسی طرح اعلام کردند یکی از بهترین و به صرفه‌ترین طرح‌ها در کشور برای اجرا، طرح پتروشیمی در استان گلستان به علت وجود آب، خط ریلی و غیره است.

وی اظهار داشت: امید داشتیم که در سفر هیئت دولت این طرح در مصوبات قرار گیرد اما مطلع شدیم که روز قبل از سفر آقای استاندار این طرح را از مصوبات سفر خط زده است. در عین حال خوشبختانه مشکل پتروشیمی گلستان نبود سرمایه‌گذار اعلام شده که هم‌اکنون با ۲ سرمایه‌گذار مذاکره شده و پیشرفت خوبی انجام شده که امید داریم بانک با این کار تسهیلات ارزی لازم را پرداخت کند.

به گفته نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس در آستانه مرحله دوم انتخابات مجلس، فرماندار گرگان تغییر یافته و از سوی دیگر ۸۰ درصد اعضای هیئت اجرایی در پای صندوق‌های رأی تغییر یافته‌اند.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.