7 اردیبهشت, 1395

برنامه دولت برای احیای ۱۲ هزار واحد تولیدی و صنعتی

با فعال کردن این واحدها حدود ۱۸۵ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد

رییس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور امروز در نشست کارگروه بررسی موانع تولید در گیلان  که  در رشت برگزار شد گفت : در زمان کنونی ۸۷ هزار واحد معادل ۱۹ درصد از واحد های تولیدی و صنعتی کشور تعطیل است که  دولت بنا دارد امسال در راستای تحقق عینی اقتصاد مقاومتی ۱۲ هزار واحد از این واحدها را فعال کند.
آقای یزدانی افزود :  با فعال کردن این واحد ها حدود ۱۸۵ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
وی با بیان اینکه  ۳۳۸ واحد تولیدی و صنعتی گیلان امسال دوباره به چرخه تولید باز می گردد گفت : ۴۷۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره برای کمک به  صاحبان این واحدها نظر گرفته شده است.
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت  افزود : با فعال سازی ۳۳۸ واحدهای تولیدی و صنعتی  گیلان حدود ۲ هزار فرصت شغلی احیاء خواهد شد.
آقای یزدانی تامین سرمایه در گردش از طریق منابع صندوق های تحت پوشش وزارتخانه ، پرداخت تسهیلات بانکی و صدور ضمانت نامه در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی را از جمله راهکارهای اصلی برای فعال سازی واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل عنوان کرد.
وی گفت : برای استقبال سرمایه گذاران به راه اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور نیز سیاست های تشویقی خاصی نظیر تخفیف ۵۰ درصدی در قیمت زمین ، کاهش پیش پرداخت و افزایش زمان بازپرداخت اقساط در نظر گرفته شده است.
۸۷ هزار و ۶۵۹ واحد تولیدی و صنعتی در کشور فعال است  که ۸۰ هزار واحد  معادل  ۹۲ درصد این واحدها صنایع کوچک است.
آقای اصغریان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان نیز با اشاره به وجود ۳ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی و تولیدی در گیلان گفت : در حال حاضر هزار و ۴۵ واحد از این واحد ها  تعطیل هستند که احیای مجدد آنها می تواند معضل بیکاری را  تا حدودی برطرف کند.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.