7 اردیبهشت, 1395

روستاها خط مقدم تحقق اقتصاد مقاومتی هستند

معاون استاندار با اشاره به شعار امسال، گفت: روستاها خط مقدم رونق اقتصاد مقاومتی هستند و اگر این موضوع به خوبی اجرایی شود تحول مطلوبی در این حوزه شاهد خواهیم بود.

علی رضا صحرائیان اظهار داشت: آشنایی دهیاران با قانون مالیات‌های مستقیم و ارزش‌افزوده و محیط زیست از موضوعات ارائه‌شده در این کارگاه خواند.
وی افزود: کارگروه اقتصاد مقاومتی در بخش‌های مختلف جهرم ایجاد شود.
فرماندار ویژه شهرستان جهرم به ایجاد کارگروه اقتصادی در بخش‌های مختلف جهرم تأکید و تصریح کرد: بخشداران باید در این حیطه وارد شوند.
 فرماندار ویژه جهرم خاطرنشان کرد: مدیران و مسئولان جهرم با توجه به عملکرد خود در حوزه اقتصاد مقاومتی ارزیابی می‌شوند.
صحراییان یکی از عوامل توسعه پایدار هر کشور توجه به مقوله محیط‌زیست و منابع طبیعی عنوان کرد و افزود: آن چیزی که باعث شده قطب کشاورزی جنوب کشور باشیم و محصولات ما در سبد کالای مردم کشور قرارگرفته استفاده از منابع آب و خاک این شهرستان است، لذا باید معضل خشک‌سالی را با مدیریت آب و استفاده بهینه از آن جبران کرد.
معاون استاندار فارس با تأکید بر ترویج الگوی کشت، بیان کرد: در یکی از روستاها در بخش سیمکان با اصلاح الگوی کشت از مصرف ۲۸ هزار مترمکعب آب به ۲ هزار مترمکعب آب‌رسیده ایم و این در حالی است که افزایش درآمد نیز عاید کشاورزان شده است و مصداق بارز آن پرورش گل محمدی به‌جای برنج در این بخش است.

منبع : برنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.