7 اردیبهشت, 1395

توریسم درمانی از شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی دولت است

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از صنعت توریسم و حضور بیماران خارجی در ایران برای درمان می‌تواند در درآمدزایی و اقتصاد مقاومتی و در راستای جلوگیری از خروج ارز اثرگذار باشد این مهم از سوی دولت در حال پی‌گیری است.

محمدابراهیم رضایی، نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در همایش هفته سلامت که امروز ۷ اردیبهشت ماه در شهرستان خمین برگزار شد گفت: یکی از وظایف حاکمیتی که هیچگاه نباید تعطیل شود اقدامات حوزه سلامت است.
وی با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های رشد علمی و تخصصی جامعه اسلامی بخش سلامت و درمان است ادامه داد: در این حوزه انسان‌های انقلابی و کارآمدی حضور دارند، سلامت مردم جامعه مقدم بر همه فعالیت‌های دولت و مجلس است.
رضایی توریسم درمانی را به عنوان محور توسعه کشور دانست و ادامه داد: استفاده از صنعت توریسم و حضور بیماران کشورهای دیگر در ایران برای درمان می‌تواند در درآمدزایی و اقتصاد مقاومتی و در راستای جلوگیری از خروج ارز و تخصصی شدن حوزه سلامت جامعه اسلامی در میان سایر ملل بسیار تأثیرگذار باشد.
وی با اینکه مسئولان برای کاهش دغدغه‌های مردم تلاش می‌کنند تصریح کرد: توریسم درمانی از سوی دولت در حال پیگیری است، همچنین احترام و کرامت به مردم، ایجاد نشاط و متمرکز شدن مراحل تشخیص درمان در یک بیمارستان از اهدافی است که در طرح تحول نظام سلامت از سوی دولت دنبال می‌شود.
به گزارش ایکنا؛ سید مهدی ساداتی، فرماندار خمین نیز در این مراسم گفت: مشارکت کارآفرینان وخیّرین خمین با اعتبارات دولتی برابر است و این مهم نشاندهنده مشارکت مردم این شهرستان در تمام صحنه‌هاست.
وی افزود: حضور ۱۰ هزار دانشجو در ۱۳ مرکز دانشگاهی در مقاطع تحصیلی کاردانی تا دکتری نشان از تحول علمی در این شهرستان دارد.

منبع : ایکنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.