7 اردیبهشت, 1395

توانمند سازی واحدهای صنعتی گامی در تحقق اقتصاد مقاومتی

فرماندار دهلران بر ضرورت برنامه ریزی و اقدام عملی برای توانمند سازی واحدهای تولیدی و صنعتی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل تاکید کرد.

امیدعلی سبزی روز دوشنبه در نشست ستاد تسهیل واحدهای تولیدی این شهرستان دهلران با رویکرد اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در راستای فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، ستاد اقتصاد مقاومتی در کشور و در استان ها از جمله ایلام فعال شده و این جلسات و نشست ها نیز گام هایی در راستای تحقق شعار سال است.

 

وی بر ضرورت شناسایی توانمندی ها و ظرفیت های هر منطقه و پتانسیل های موجود تاکید کرد و افزود: شهرستان دهلران به واسطه ظرفیت های سرشار نفت و گاز، آب و خاک و کشاورزی و گردشگری یکی از شهرستان هایی است که در زمینه اقتصاد مقاومتی در اولویت است.

 

فرماندار دهلران تولید و اشتغال پایدار و حمایت از واحدهای تولیدی را از اهداف دولت تدبیر و امید در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در سال جاری برشمرد و گفت: اقدام عملی در جهت ارتقای تولید و اقتصاد مقاومتی از ارکان مد نظر دولت است.

 

سبزی شهرستان دهلران را شایسته اقدام عملی در بعد اقتصاد مقاومتی با توجه به ظرفیت های آن دانست و افزود: دولت در بخش کشاورزی دهلران اقدامات عملی خوبی انجام و در دستور کار دارد که گامی مهم در جهت اقتصادی مقاومتی است.

 

وی کمک به افزایش تولید واحدها، فعال کردن واحدهای راکد، به روز کردن تکنولوژی و تکمیل طرح های نیمه تمام در این شهرستان را ضرورتی در راستای اقتصاد مقاومتی برشمرد و تاکید کرد: این موارد تکمیل کننده چرخه اقتصاد مقاومتی در این شهرستان مرزی است که اشتغال و تولید را افزایش و منجر به رونق اقتصادی منطقه می شود.

 

معاون اقتصادی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: هر طرح و کاری که دارای فاکتورهایی همچون درون زا، برون گرا، دانش بنیان، مبتنی بر عدالت و مردمی باشد حرکت در جهت اقتصاد مقاومتی است.

 

حشمت اله عسکری افزود: دولت به جد موضوع سال و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی که مد نظری مقام معظم رهبری است را در دستور کار دارد.

 

وی از اختصاص منابع مالی و تسهیلات در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی در استان خبر داد و یادآور شد: همه شهرستان ها بر اساس ظرفیت از طرح ها و تسهیلات اقتصاد مقاومتی برخوردار می شوند.

 

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.