7 اردیبهشت, 1395

تشکیل حساب اقتصاد مقاومتی متبرک با نام مقدس حضرت زهرا(س)

عضو کارگروه اقتصاد مقاومتی در رابطه با تشکیل “حساب ۱۳۵” برای راه اندازی واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل، گفت: این حساب برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل کشور افتتاح شده که شماره این حساب برابر است با حروف ابجد نام مبارک حضرت زهرا(س) و امیدواریم که بتوانیم قدم مثبتی را برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی کوچک برداشته باشیم.

علی رحمانی، عضو کارگروه اقتصاد مقاومتی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور با اشاره به تشکیل حسابی بنام اقتصاد مقاومتی برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل اظهار داشت:در کارگروه اقتصاد مقاومتی که هر هفته تشکیل می شود مصوب شد تا حسابی به نام حساب اقتصاد مقاومتی برای راه اندازی واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل راه اندازی کنیم و پول‌های جمع شده را برای تسهیلات‌دهی به چنین واحد هایی استفاده کنیم.
وی ادامه داد: چون امسال را با نام مقدس حضرت زهرا (س) آغاز کردیم تصمیم گرفتیم تا شماره این حساب را ۱۳۵ که به حروف ابجد برابربا نام مقدس این بانوی بزرگ است افتتاح کنیم که انشاالله خود حضرت ما را در این کار یاری کنند.
عضو کارگروه اقتصاد مقاومتی در رابطه با نحوه کار حساب مذکور عنوان کرد: قرار است تا طی ابلاغیه‌ای به تمام اصناف و اتحادیه‌های سراسر کشور، ایجاد چنین حسابی اطلاع داده شود؛ علاوه بر این قرار است در هر استانی هم چنین حسابی افتتاح گردد تا وجوهی که در هر استان جمع آوری می شود صرف واحدهای تولیدی همان استان شود که این وجوه بصورت وام‌های ۵ تا ۱۰ میلیونی تومانی، بدون سود و کارمزد در اختیار تولید کنندگان واجد شرایط قرار خواهد گرفت.
رحمانی با بیان اهداف تشکیل “حساب ۱۳۵” افزود: ما چنین کاری را در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و تحقق شعاری که امسال از سوی ایشان تعیین گردید انجام دادیم که در این رابطه ادعایی هم نداریم و تنها می خواهیم بگوییم که در حد بضاعت و توان خودمان حتی یک واحد تولیدی را هم که شده انشالله راه اندازی کنیم.
وی در پایان با توجه به میزان تاثیر گذاری چنین کاری خاطر نشان کرد: اگر کاری را مردم بصورت خودجوش انجام دهند شک نکنید که آن کار به نتیجه خواهد رسید که ۸ سال دفاع مقدس می تواند مثال بسیار خوبی در این رابطه باشد.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.