6 اردیبهشت, 1395
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

حجم بزرگ دولت مانع تحقق اقتصاد مقاومتی است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حجم بزرگ دولت مانع تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: ایران باید به یک اقتصاد بزرگ تبدیل شود.

حجت‌الاسلام محمد حسن ابوترابی‌فرد ظهر امروز در همایش اقتصاد مقاومتی در زنجان اظهار کرد: عالم دنیا و آخرت را انسان‌ها می‌سازند و اگر دنیای امروز زیبا و یا اگر زشت است، هر دو محصول ساخت انسان‌ها  است.
وی که در جمع فعالان اقتصادی استان زنجان و در اتاق بازرگانی زنجان سخن می‌گفت، اضافه کرد: حرکت منفی و مثبت محصول کار انسان است که بنابراین اساس، انبیاء الهی برای هدایت انسان‌ها آمده‌اند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم باید نه در عرصه اقتصاد، بلکه در همه عرصه‌ها حضور پیدا کنند و این مردم هستند که باعث اصلاح در جامعه می‌شوند.
ابوترابی فرد ادامه داد: مهم‌ترین عرصه‌ای که مردم باید در آن حضور فعال داشته باشند، سیاست است.
وی با تاکید بر اینکه اگر در این عرصه حضور فعال نداشته باشند حضور در دیگر عرصه‌ها نیز مشکل است، بیان کرد: مردم باید در سیاست حضور داشته باشند و نخستین حرکت را در این عرصه مردم باید انجام دهند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از نخستین حرکت، زمینه برای اقدامات بعدی ایجاد می‌شود که  قدرت سیاسی راه را برای کمال و یا سقوط فراهم می‌کند.
ابوترابی فرد ابراز کرد: اگر امروزه شاهد آن هستیم که دنیا در مسیر کمال حرکت ندارد به این دلیل است که صاحبان قدرت‌های جهانی در مسیر عدالت و صلاح جامعه بشریت حرکت نمی‌کنند.
وی با اشاره به اینکه قدرت‌های بزرگ سیاسی در مسیر و اقتدار افزایش جوامع علمی حرکت نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: این قدرت‌ها فراروی انسان چالش‌های جدی قرار می‌دهند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نابسامانی امروز جوامع بشری ثمره حاکمیت قدرت‌های سیاسی فاصله گرفته با ارزش‌های سیاسی است.
ابوترابی فرد با بیان اینکه اگر امروز رهبر انقلاب در برابر نطام سلطه جهان احساس مسئولیت دارند به دلیل این است که ریشه مفاسد دنیای اسلام و جوامع بشری را در این قدرت‌های فاسد حاکم بر جهان می‌بینند، بیان کرد: اگر امروز در اینجا از رشد و فعالیت اقتصادی سخن گفته می‌شود به دلیل آن است که سیاست ما بر اراده ملت استوار و یک نظام مستقل و برآمده از اراده ملت است.
وی ادامه داد: مردم سرنوشت خود را رقم می‌زنند و و انتخابات مجلس و ریاست جمهوری و یا خبرگان شورای اسلامی به این دلیل مهم است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر به آینده ایران امیدوار است به دلیل پشتوانه اراده ملت برای حرکت فردای جامعه است، افزود: باید این استقلال و اقتدار سیاسی حفظ شود، چراکه با این مهم، امروز می‌توانیم برای آینده فردای خود حرکت کنیم.
ابوترابی فرد اظهار کرد: در کشور چین در کنار رشد اقتصادی خوبی که دارد، مردم کمترین میزان مشارکت را در کشور دارند که این نظام ماندگاری ندارد.
وی با بیان اینکه به رشد اقتصادی می‌توان در مدت کوتاهی دست یافت، اما به اقتدار سیاسی که بر اراده ملت باشد به راحتی نمی‌توان دست یافت.
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اما در کنار یک نظام سیاسی برآمده از اقتدار ملت، نیاز به یک نظام اقتصادی برآمده از اقتدار ملت نیز وجود دارد.
ابوترابی فرد ابراز کرد: برای آفرینش یک نظام اقتصادی برآمده از اقتدار ملت و مبتنی بر دانش و پویا و همچنین باثبات حرکت اساسی انجام توده است.
وی با اشاره به اینکه در سالیان اخیر تولید ثروت انجام نشده بلکه توزیع ثروت صورت گرفته، خاطرنشان کرد: این توزیع ثروت به سهولت از فردش نفت و منابع طبیعی صورت گرفته است.
نایب رئیس اول مجلس شورای با بیان اینکه نگاه امروز در جامعه باید خلق ثروت باشد، ادامه داد: ایران باید به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل شود.
ابوترابی فرد بیان کرد: باید با خلق ثروت راه را برای خدمت به مردم هموار کرد نه با فروش ثروت و منابع طبیعی صورت بگیرد، که راه‌حل کشور امروزه این امر است.
وی با بیان اینکه مشکلات امروز اقتصاد ملی نه با تحریم آغاز شده نه با پایان آن به اتمام خواهد رسید، اظهار کرد: از مشکلات فرا روی اقتصاد ایران که باید به صورت جدی به آن توجه داشت، اجماع سازی یکدیگر است.
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در کشور باید تولید علم شود چون کشوری که امروزه بتواند تولید علم کند اقتصاد بزرگی خواهد داشت.
ابوترابی فرد با بیان اینکه حجم بزرگ دولت مانع تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: دستگاه اجرایی کشور متناسب با وظایف حاکمیتی باید کوچک شده و هر وظیفه غیر حاکمیتی باید به مردم سپرده شود.
وی با اشاره به اینکه دولت باید سیاست گذار باشد، بیان کرد: برای کوچک کردن حجم دولت باید با برنامه حرکت کرد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مشکلاتی در عرصه‌های مختلف وجود دارد، اما ایران یک قدرت سیاسی بزرگ در جهان است.
ابوترابی‌فرد دلایل این قدرت را سهم بزرگ مردم و راهنمایی رهبر معظم انقلاب دانست و افزود: ایران امروزه یک قدرت دفاعی بزرگ است و امنیت ایران ثمره مشارکت ملت و اقتدار دفاعی ایران است.
وی خاطرنشان کرد: ایران در مسیر تولید علم و تبدیل دانش به فناوری و تجاری سازی علم حرکت دارد که ایران سرمایه بزرگی چون امنیت را دارا است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: باید به یک اقتصاد بزرگ تبدیل شویم که در این بین اقتصاد مقاومتی نقشه راه ما برای این امر است.

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.