6 اردیبهشت, 1395

اقتصاددانش بنیان اصلی ترین هدف گذاری برای تحقق اقتصاد مقاومتی است

اقتصاد دانش بنیان و توسعه شرکت ها و واحدهای فناور بویژه در حوزه صنعت مهمترین راهبرد و هدف گذاری اصلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

سید موسی خادمی صبح دوشنبه در دیدار با علی اصغر توفیق معاون آموزش،پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: یکی از مهمترین راهکارهای لازم در تحقق این مهم پیوند و ارتباط تنگاتگ بین صنعت و دانشگاه است.
وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی و شرکت های دانش بنیان دو حلقه از زنجیره محکم در فرآیند اقتصادی کشور محسوب می شوند، افزود: پیوند و هم افزایی میان دو این مقوله تکیه بر (دانش و تولید) نسخه شفابخش اقتصاد از انواع تهدیدها و آسیب هاست.
خادمی یکی از سیاست ها و برنامه های راهبردی دولت تدبیر وامید را نیز رهایی از اقتصاد تک محصولی و تکیه بر اقتصاد دانش بنیان دانست وگفت: تبلور عینی این سیاست تا حدود زیادی در رونق و چرخه واحدهای صنعتی و تولیدی نهفته است.
وی از وجود بیش از ۲۰۰ واحد صنعتی و تولیدی راکد در بخش های مختلف در این استان خبرداد وگفت: دلایل رکود این تعداد واحد تولیدی نیز تا پایان شهریور امسال بررسی و تعیین تکلیف خواهند شد.
خادمی از فعال بودن کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید واحدهای صنعتی راکد در این استان به صورت هفتگی خبر دادو گفت: در هر هفته نیز دلایل غیرفعال بودن ۱۰ واحد تولیدی مورد بررسی قرار می گیرد و راهکارهای لازم برای رفع مشکلات موجود آنها نیز ارائه می شود.
بیش از ۷۴۰ واحد صنعتی و ۲۲ هزار واحد صنفی در کهگیلویه وبویراحمد فعال هستند.
بازدید از چند واحدتولیدی و صنعتی دانش بنیان و نشست با جمعی از فعالان صنعتی و معاونان پژوهشی دانشگاه های استان از دیگر برنامه های مهم سفر علی اصغر توفیق معاون آموزشی و پژوهشی وزارت صنعت به کهگیلویه وبویراحمد بود.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.