6 اردیبهشت, 1395

تحقق شعار سال با همت همگانی محقق می‌شود

تحقق شعار سال که مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است، با همت همگانی همه دستگاه‌های اجرایی و آحاد مردم محقق می‌شود.

آیت‌الله علی خاتمی پیش از ظهر امروز در دیدار با جامعه کارگری استان زنجان، با بیان اینکه تحقق شعار سال جز با همت همگانی و تعامل همه دستگاه‌ها محقق نخواهد شد، افزود: امروزه کارگران نقش ویژه‌ای در رونق اقتصاد جوامع بر‌عهده دارند و نماد واقعی حرکت پویا و سازنده هستند. از این‌رو معتقدیم کارگران می‌توانند در تحقق شعار سال نقش ویژه‌ای به همراه صاحبان صنایع داشته باشند.

 

وی، با اشاره به اینکه ایران کشوری است که به لحاظ منابع اولیه از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار است و نباید این پتانسیل‌ها نادیده گرفته شود، تصریح کرد: آنچه که امروز از اهمین به‌سزایی برخوردار است، آن است که بتوانیم فرصت‌های موجود در کشورهای منطقه را شناسایی کنیم که در صورت تحقق این موضوع، بازار خوبی برای عرضه تولیدات داخلی خود فراهم شده و این امر به قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی ایران اسلامی خواهد افزود.

 

آیت‌الله خاتمی با تأکید بر اینکه بخش تعاون علی‌رغم ظرفیت‌هایی که در راستای رونق اقتصادی کشور دارد، تا به امروز مغفول مانده است، اظهار کرد: بی‌شک، تعاون را باید بزرگ‌ترین بخش خصوصی و مردمی عنوان کرد که با توجه به ظرفیت‌هایی که این بخش دارد، قادر است تحولات چشم‌گیری در راستای رونق اقتصاد ملی ایجاد کند، به همین خاطر توجه به رفع مشکلات حوزه تعاون باید بیش از پیش مورد توجه باشد.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان در ادامه، از کارآفرینی به‌عنوان نیاز امروز جامعه یاد کرد و ادامه داد: امروز نیازمند آن هستیم که ذهن جوانان و تحصیل‌کردگان جامعه به سمت کارآفرینی سوق یافته و دانش‌آموختگان ما در کنار تحصیل، مهارت‌های کافی را نیز کسب کنند؛ چرا که امروزه عرصه‌هایی چون دانش‌بنیان، حوزه‌هایی جذاب برای ورود جوانان به فعالیت‌های کارآفرینی هستند.

 

وی با تأکید بر اینکه اشتغال یکی از مهم‌ترین دغدغه جامعه امروز به‌شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که شاهد کاهش مشکلات در حوزه استغال باشیم.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.