5 اردیبهشت, 1395

پایه اقتصاد دانش بنیان، نیروی انسانی جوان و متخصص است

معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهوری با اشاره به توسعه اقتصاد دانش‌ بنیان در سالهای اخیر گفت: پایه اساسی این اقتصاد نیروی انسانی جوان و متخصص کشورمان به عنوان یک سرمایه منحصر به فرد است.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهوری، امروز (یکشنبه، پنجم اردیبهشت ماه) در آیین گشایش چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، مهمترین رسالت نمایشگاه تجهیزات ساخت ایران را ایجاد بازار مناسب برای شرکتهای دانش‌بنیان دانست و افزود: از ابتدا هدف ما این بود که مدل جدیدی را در توسعه بازار برای شرکتهای دانش‌ بنیان تعریف کنیم که خوشبختانه در این عرصه موفق بودیم.

وی گفت: نخستین سالی که نمایشگاه برگزار شد تعداد محدودی از تجهیزات و دستگاههای آزمایشگاهی حضور داشتند، اما در چهارمین دوره شاهد حضور طیف گسترده و قابل‌ توجهی از محصولات دانش بنیان با فناوری بالا هستیم، بگونه‌ای که یارانه محصولات سطح چهارم عرضه شده در نمایشگاه سالهای قبل حذف شد.

ستاری تصریح کرد: مدل هدایت تسهیلات دولتی به سوی خصوصی‌ سازی توانسته با یک نظارت و راهبری مناسب بازار خوبی را برای شرکتهای دانش‌ بنیان ایجاد کند که به دیگر عرصه‌ ها قابل‌ تعمیم است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهوری با اشاره به توسعه اقتصاد دانش‌ بنیان در سالهای اخیر، پایه اساسی این اقتصاد را نیروی انسانی جوان و متخصص کشورمان به عنوان یک سرمایه منحصر به فرد دانست و عنوان کرد: از آغاز دولت یازدهم این نگاه یعنی توسعه اقتصاد دانش‌ بنیان، مورد توجه قرار گرفته، در عین‌ حال که پایه توسعه این اقتصاد یعنی نیروی انسانی جوان، مورد توجه واقع‌ شده است.

وی با بیان این که نیروی انسانی جوان نه تنها مشکل کشور نیست، بلکه کارآفرین و زمینه ساز تولید ثروت است، ادامه داد: اگر رویکردی صحیح داشته باشیم و پایه‌ های مناسب برای نیروی انسانی جوان از جمله زیست‌ بوم کارآفرینی را فراهم کنیم، نیروی انسانی نه تنها بار مضاعفی برای کشور نخواهد بود، بلکه با کارآفرینی اشتغالزایی و تولید ثروت می‌تواند کشور را به پیشرفت و توسعه برساند.

ستاری تصریح کرد: روح جدیدی که در کالبد بسیاری از دانشگاهها دمیده شده است و دانشجویان را به سمت کارآفرینی هدایت می‌کند، باید به تمام دانشگاهها و مراکز علمی کشور رسوخ کند.

 

منبع : شانا

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.