28 مهر, 1394

سپاه و بسیج بازوی قدرتمند نظام در اجرای اقتصاد مقاومتی هستند

نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: از طرح های عمرانی گرفته تا تولید دانش بنیان و همکاری برای اجرا کردن طرح های اقتصادی، اینها همه بخشی از تلاش های بسیج و سپاه است.

حجت الاسلام روح الله بیگی نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی بسیج پرس درمورد نقس سپاه و بسیج در اجرای سبک اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی قابلیت نجات اقتصاد اکثر کشورها را دارد. زیرا قالب علمی اقتصادی خاصی در آن نهفته است و یک الگوی مناسب و همه جانبه را شامل می شود. بی شک نیروهای سپاه و بسیج که تشکل های بسیار قوی در طی جنگ و پس از جنگ شده اند می توانند با ابزار های مختلف و مقبولیتی که در جامعه دارند بسیاری از پروژه ها ی امنیتی را پیش ببرند.

وی با اشاره به اینکه کشور ایران در زمینه موشکی و توان دفاعی مدیون سپاه و بسیج است، اظهار داشت: این افراد چنان کردند که دشمن را به پای میز مذاکره کشانده اند. سپاه فکر دشمنان را تخلیه و همه ابزارها را از آن ها گرفته است.

بیگی خودکفایی اقتصادی را به دست بسیجیان شمرد و گفت: داشتن نیروهای متخصص و اشراف در این زمینه، داشتن نیروهای جان بر کف، تلاشگر و بی ادعا و همچنین انسجام در نهادها، بخشی از این تشکل ها می باشد.

نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه بسیج و سپاه در بخش های مختلف عمرانی در سال های گذشته فعالیت های بسیاری انجام داده اند، خاطرنشان کرد: از سد گرفته تا جاده سازی و طرح های نفتی و تولید دانش بنیان، اینها همه بخشی از تلاش های آن هاست.

وی افزود: توجه به تولید، مصرف داخلی، فرهنگ سازی در ابعاد مختلف و جدایی از اقتصاد نفتی در تحقق و شکل گیری اقتصاد مقاومتی نیاز به حضور و تلاش همه مردم دارد. همه مردم نیز شامل نهادهای مردمی که سپاه و بسیج باشد را تشکیل می دهد.

بیگی اضافه کرد: بی تردید اقتصاد مقاومتی اگر بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب اجرا شود می توان از توانمندی های کشور در حد بالا بهره برد.

نائب رییس کمیسیون اقتصادی تلاش سپاه در حوزه های موشکی را بسیار موفق دانست و تاکید کرد: می توان از بسیجیان و سپاه در بخش هایی که نیاز به دانش، تلاش، سخت کوشی و دید ملی دارد به نحو احسن کمک گرفت.

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.