5 اردیبهشت, 1395

برنامه ششم توسعه با اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد

منتخب مجلس دهم گفت: متاسفانه برنامه ششم توسعه کشور با اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه منتخب مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به مهمترین الزامات تحقق عملی اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: موضوع اقتصاد مقاومتی تاکنون در حالت شعار باقی مانده و اولین کار این است که تعریف عملیاتی از اقتصاد مقاومتی ارائه شده و وظیفه کلیه دستگاه‌های کشور مانند دولت و مجلس مشخص شود.

وی با بیان اینکه ۱۵ آذرماه هر سال رئیس‌جمهور همزمان با ارائه لایحه بودجه باید گزارشی از اقدامات خود درباره شاخص‌های رشد کشور بدهد، تصریح کرد: شخص رئیس‌جمهور باید درباره رشد اقتصادی ۸درصدی که در برنامه پنجم توسعه آمده، کاهش بیکاری و افزایش سهم علم در توسعه کشور گزارش بدهد، اما متاسفانه گزارش عملیاتی داده نمی‌شود و دولتمردان خوشان را موظف به پاسخگویی نمی‌دانند.

فلاحت پیشه با انتقاد از دولتی بودن بحث توسعه کشور، خاطرنشان کرد: حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد بودجه کشور صرف شرکت‌های دولتی می‌شود و متاسفانه حاضر نیستند این شرکت‌ها از حالت انحصاری خارج شوند، در این شرکت‌ها پاداش‌های کلان برای مدیران تصویب می‌شود که مشکلات زیادی برای کشور دارد.

وی تاکید کرد: شرکت‌های دولتی زیان‌ده هستند و  براساس اصل ۴۴ قانون اساسی، دولت موظف است شرکت‌های دولتی را به بخش خصوصی واگذار کند.

عضو ادوار مجلس هفتم و هشتم مجلس با اشاره به وجود فساد در کشور، گفت: منتشر شدن اخبار فساد در مراکز مختلف کشور موجب بی‌اعتمادی مردم می‌شود. مردم می‌خواهند سرمایه خود را در اختیار دولت قرار بدهند، اما ما می‌بینیم که مردم برای سرمایه‌گذاری بی‌اعتماد هستند و عملا نقدینگی کشور به رقم وحشتناک هزار هزار میلیارد تومان می‌رسد، اما رونقی در تولید ایجاد نمی‌شود.

منتخب مجلس دهم با ابراز اینکه اشرافیت اقتصادی به جای اینکه به فکر مردم باشد به فکر حلقه‌های قدرت و ثروت خودشان هستند، اظهار داشت: متاسفانه برنامه ششم توسعه کشور با اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد و باید فکر اساسی برای این برنامه که در تعیین سرنوشت اقتصادی کشور موثر است، بشود.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.