5 اردیبهشت, 1395

نگاه شعاری به اقتصادمقاومتی دردی از اقتصاد دوا نمی‌کند

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی باید به دغدغه عمومی تبدیل شود، گفت: تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در گرو اقدام عملی مدیران دولتی و مشارکت مردم است.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه همدان اظهار داشت: یکی از مسائل مهم در سال ۹۵ بحث اقتصاد مقاومتی و عمل به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در این زمینه است که نیازمند همت مدیران دولتی و مشارکت مردم است.

وی با بیان اینکه مدیران دولتی باید فارغ از هرگونه شعار در قالب اقدام عملیاتی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنند، افزود: اقتصاد مقاومتی باید به دغدغه عمومی در جامعه تبدیل شود تا بتوان آن را عملیاتی کرد در غیر این صورت نگاه شعاری به آن دردی از اقتصاد کشور دوا نخواهد کرد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه وجود رهبر صالح و سالم نگرانی‌ها درباره آن کشور را از بین می‌برد، گفت: وجود رهبر در جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه می‌تواند امور را مدیریت کرده و کشور را به ساحل نجات برساند اما نبود یک رهبر صالح هر کشوری را با چالش‌های متعددی مواجه می‌سازد.

وی حضرت علی (ع) را به عنوان یک رهبر صالح و دارای جامعیت دانست و گفت: امام علی (ع) از سوی فیلسوفان غربی مورد مطالعه قرار گرفته است و آن‌ها به خصوصیات این شخصیت معترف هستند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: متأسفانه دیگر کشورهای مسلمان به دلیل نداشتن رهبری صالح امروز در اختیار مستکبران قرار دارند ولی ایران در سایه رهبری صالح در صلابت و امنیت کامل قرار دارد.

آیت‌الله محمدی همچنین درباره تربیت فرزندان گفت: باید تربیت فرزندان را بر اساس شیوه‌های تربیتی معصومین انجام داد که در این صورت مشکلات برای جامعه ایجاد نمی‌شود، از همین حیث روحانیون در سخنرانی‌های خود شیوه‌های تربیتی معصومین را برای مردم تشریح کنند.

 

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.