5 اردیبهشت, 1395

تلاش مضاعف شرکت مس برای تحقق اقتصاد مقاومتی

معاون مالی و اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران و حوزه مالی و اقتصادی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با تلاشی مضاعف به منظور عملیاتی کردن سیاست های اجرایی در حوزه فعالیتی درصدد بهره گیری از فرصت‌ها، ارتقای بهینه امکانات و توسعه فعالیت‌های اقتصادی است.

“محسن بازارنوی” با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ به عنوان «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» درباره محورهای اساسی و اصلی اهداف استراتژیک شرکت مس و معاونت مالی و اقتصادی شرکت در سال ۹۵ برای تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: تمرکز بر مزیت‌های رقابتی و افزایش فروش و صادرات، کاهش هزینه ها، استفاده از سرمایه گذاری خارجی جهت توسعه فعالیت و صادرات تولیدات، گسترش همکاری و مشارکت با کشورهای فعال در حوزه مس و بهره گیری از فرصت های ایجاد شده با اقتصاد مقاومتی، محورهای اصلی فعالیت های شرکت مس در سال جدید هستند.

بازارنوی با بیان اینکه ارتقای توانمندی و دانش کارکنان و توسعه فعالیت های ارزش ساز و بکارگیری کلیه ظرفیت های موجود برای تمرکز بر رویکرد افزایش فروش و صادرات در سال جاری در دستور کار قرار گرفته است، گفت: گسترش همکاری و مشارکت با کشورهای فعال در حوزه فروش و صادرات مس، شناسایی بازارهای جدید مصرف و تنوع در مشتریان و تنوع در روش های فروش جزو اولویت های معاونت مالی شرکت مس برای تحقق این رویکرد است.

وی در خصوص دیگر هدف معاونت مالی شرکت مس به ویژه حرکت به سمت کاهش هزینه ها گفت: در تلاش هستیم از طریق بکارگیری فناوری‌های نوین، افزایش بهره وری کارکنان در حوزه های مرتبط، تامین مواد مصرفی و ساخت تجهیزات و قطعات مورد نیاز از منابع داخلی و تبدیل دارایی های غیرمولد به دارایی های مولد به این هدف جامه عمل بپوشانیم تا گام دیگری برای تحقق اقتصاد مقاومتی برداشته باشیم.

وی افزود: گسترش همکاری و تبادل تجاری با کشورهای فعال در حوزه صنعت مس از دیگر اهداف معاونت مالی است.

بازارنوی در تشریح این موضوع گفت: درست است که چین مقصد نهایی بیشتر محصولات ما است اما نباید تنها به کشور چین بسنده کرد و باید برای مواقع حساس و ضروری مشتری های جایگزین هم داشته باشیم.

بازارنوی در ادامه به برنامه‌های عملی و اجرایی تعریف شده برای افزایش بهره وری در شرکت مس اشاره کرد و گفت: مهمترین برنامه های امور مالی برای سال ۱۳۹۵ با تاکید بر اقتصاد مقاومتی، مدیریت نقدینگی و تامین منابع مالی، استفاده حداکثری از سیستم بانکی و صندوق توسعه ملی در چارچوب تسهیلات ارزان قیمت، کاهش دوره وصول مطالبات و تسویه حساب های سنواتی، کاهش سرمایه در گردش مورد نیاز با بهینه سازی موجود انبار متناسب با مقتضیات شرکت و تامین مالی پروژه‌ها از محل سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، مشارکت سهامداران به منظور افزایش سرمایه و صدور اوراق مالی است.

وی افزود: استفاده کامل از معافیت های قانون مالیات های مستقیم، تسویه تسهیلات گران قیمت و بازنگری در آیین نامه های مرتبط با امور مالی از دیگر برنامه های عملی معاونت مالی برای افزایش بهره‌وری و افزایش سود در شرکت مس است.

معاون مالی و اقتصادی شرکت مس در ادامه اظهار داشت: این معاونت علاوه بر تعریف اهداف و برنامه های مالی، برنامه های دیگری برای افزایش کارایی ساختار معاونت مالی در چارچوب مقدورات نیز تعریف کرده است که مهمترین این برنامه ها بازنگری در وظائف و اختیارات معاونت، یکپارچه‌سازی سیستم‌های مکانیزه و پشتیبانی سیستم‌های مکانیزه معاونت است.

وی در پایان با ابراز امیدواری از تحقق اهداف و استراتژی های تعیین شده، خاطرنشان کرد: همدلی، وفاق جمعی و مسئولیت پذیری و هماهنگی تمامی کارکنان در جهت اهداف استراتژیک ضامن اجرای موفقیت آمیز و تحقق این استراتژی ها است.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.