5 اردیبهشت, 1395

رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی نقش تأثیرگذاری دارند

رسانه‌ها در تشویق مردم برای حضور مستقیم در اقتصاد مقاومتی نقش مهم و تاثیرگذاری دارند و در این راستا با فرهنگ‌سازی زمینه حضور مردم را فراهم سازند.

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که امروز برگزار شد، اظهار کرد: بحث اقتصاد مقاومتی که چندین سال است مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بر آن تاکید می کند موضوع بسیار مهمی است که بحث‌های مختلفی در خصوص آن انجام شده است.

وی افزود: در راستای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی باید بحث‌های نظری به مرحله اجرا و عمل گذاشته شود و اولویت‌ها در حوزه‌های مختلف مشخص شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: در داخل کشور در حوزه‌های مختلف در خصوص اقتصاد مقاومتی اقدامات موفقیت آمیزی انجام شده است که این تجربیات موفق را باید در مرحله اجرایی کردن مدنظر قرار داد و استفاده کرد.

وی اعلام کرد: استان کردستان دارای ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل فراوانی است و باید همه ظرفیت‌های خُرد در نقاط مختلف استان شناسایی و از همه آن‌ها به بهترین نحو استفاده کرد.

پروژه‌های اقتصادی با اشتغالزایی بالا ایجاد شود

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی به مشکلات اساسی در مسیر توسعه و دستیابی به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: اشتغالزایی یکی از مسائل اساسی استان است و استان باید به سمت اشتغالزایی برود و در اولویت بندی‌ها و برنامه‌ریزی‌های اقتصادی باید برنامه‌هایی که اشتغالزایی بیشتری ایجاد می‌‌کنند را مدنظر قرار داد.

وی بیان کرد: نگاه دلسوزانه و خدمتی راهگشای بسیار از مشکلات است و در این راستا باید از نیروهای دلسوز که روحیه مادی گرایانه ندارند، استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: مدیرانی که اعتقاد و باور معنوی قوی داشته باشند در عرصه‌های مختلف و به ویژه در میدان جهاد اقتصادی موفق‌تر هستند.

وی افزود: توجه به تولید داخلی و استفاده از فرصت‌های مختلف و بالفعل کردن آنها تاثیر مستقیم در اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی دارد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اظهار کرد: لازم است تمام تلاش ما این باشد که مردم در صحنه اقتصادی جامعه حاضر شوند و پایه و اساس اقتصاد مقاومتی زمانی شکل می‌گیرد که مردم در صحنه‌های مختلف حضور و مشارکت جدی داشته باشند.

وی به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در پیام نوروزی خود ضمن نامگذاری امسال، شکل و مدل عملکرد انقلابی را در حوزه اقتصاد مقاومتی ترسیم کردند و باید با تمام قوا وارد میدان شویم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به موانع و عوامل تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: توسعه و پیشرفت باید درونزا باشد و برای موفقیت باید به نیروهای بومی متکی بود و دیدگاه‌ها باید تغییر کند.

ستاد اقتصاد مقاومتی قوی عمل کند

وی تصریح کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی ستادهای اقتصاد مقاومتی باید بسیار قوی عمل کنند و بتوانند سیاست‌های ابلاغ شده و راهکارهای مختلف آن را عملی کنند.

آیت‌الله حسینی شاهرودی به فعال کردن سرمایه‌ها در بخش‌های مختلف تولیدی اشاره کرد و گفت: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان که با هدف هم افزایی علوم و سرمایه انجام می‌شود موجب توسعه اقتصاد دانش محور می‌شود که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مستقیم و موثری دارند.

وی اعلام کرد: رسانه‌ها در تشویق مردم برای حضور موثر و مستقیم در اقتصاد مقاومتی نقش مهم و تاثیرگذاری دارند و در این راستا با فرهنگ سازی زمینه حضور مردم را فراهم سازند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان یادآور شد: فرهنگ سازی در بخش اقتصاد مقاومتی اهمیت فراوان دارد رسانه‌های جمعی به ویژه صدا و سیما و خبرگزاری‌ها در برنامه‌های خود این موضوع را مدنظر قرار دهند.

منبع : ایکنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.