5 اردیبهشت, 1395

همایش دفاع دانش بنیان در دانشگاه صنعتی‌شریف برگزار می‌شود

همایش «دفاع دانش بنیان» با هدف بیان و بررسی نقش فناورانه دانشگاه و جهاددانشگاهی صنعتی شریف در دوران دفاع مقدس، پنجم اردیبهشت ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

این همایش همزمان با بزرگداشت پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه صنعتی شریف و با هدف بررسی نقش و جایگاه دانشگاه و جهاددانشگاهی صنعتی شریف در روند توسعه علمی و صنعتی کشور در دوران دفاع مقدس و فناوری های دفاعی، یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه از ساعت ۲۰ – ۱۶ در سالن جابر بن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.

بنابر این گزارش، مروری بر پروژه های انجام شده در دانشگاه و جهاددانشگاهی صنعتی شریف در دوران دفاع مقدس و رشادت های علمی و عملی جوانان حماسه ساز از دیگر برنامه های این همایش است که با حضور و سخنرانی جمعی از مسئولان ارشد دفاعی، اساتید دانشگاه و دانشجویان برگزار می‌شود.

یادآوی می شود، با توجه به اهمیت و جایگاه دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یکی از قطب های علمی پیشگام، پیشتاز و موفق در عرصه تربیت نخبگان حوزه فنی ـ مهندسی و همچنین نقش آفرینی این دانشگاه در روند توسعه علمی و صنعتی کشور، به خصوص در حوزه دفاع مقدس و فناوری های دفاعی و نظامی و همچنین بازخوانی و یادآوری این نقش آفرینی ها برای نسل امروز و با عنایت به ضرورت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی سابقه تاریخ ساز این پایگاه های علمی در دفاع مقدس و جان فشانیهای بزرگ مردانش و همچنین رسالت جهاددانشگاهی در این زمینه، سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف این همایش را برگزار می کند.

برگزاری نمایشگاه کتاب و عکس با موضوع «مهندسی و پشتیبانی جنگ»، اجرای سرودهای حماسی توسط گروه موزیک ارتش جمهوری اسلامی و…از دیگر برنامه‌های این نشست است.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.