5 اردیبهشت, 1395

همایش دفاع دانش بنیان در دانشگاه صنعتی‌شریف برگزار می‌شود

همایش «دفاع دانش بنیان» با هدف بیان و بررسی نقش فناورانه دانشگاه و جهاددانشگاهی صنعتی شریف در دوران دفاع مقدس، پنجم اردیبهشت ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

این همایش همزمان با بزرگداشت پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه صنعتی شریف و با هدف بررسی نقش و جایگاه دانشگاه و جهاددانشگاهی صنعتی شریف در روند توسعه علمی و صنعتی کشور در دوران دفاع مقدس و فناوری های دفاعی، یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه از ساعت ۲۰ – ۱۶ در سالن جابر بن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.

بنابر این گزارش، مروری بر پروژه های انجام شده در دانشگاه و جهاددانشگاهی صنعتی شریف در دوران دفاع مقدس و رشادت های علمی و عملی جوانان حماسه ساز از دیگر برنامه های این همایش است که با حضور و سخنرانی جمعی از مسئولان ارشد دفاعی، اساتید دانشگاه و دانشجویان برگزار می‌شود.

یادآوی می شود، با توجه به اهمیت و جایگاه دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یکی از قطب های علمی پیشگام، پیشتاز و موفق در عرصه تربیت نخبگان حوزه فنی ـ مهندسی و همچنین نقش آفرینی این دانشگاه در روند توسعه علمی و صنعتی کشور، به خصوص در حوزه دفاع مقدس و فناوری های دفاعی و نظامی و همچنین بازخوانی و یادآوری این نقش آفرینی ها برای نسل امروز و با عنایت به ضرورت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی سابقه تاریخ ساز این پایگاه های علمی در دفاع مقدس و جان فشانیهای بزرگ مردانش و همچنین رسالت جهاددانشگاهی در این زمینه، سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف این همایش را برگزار می کند.

برگزاری نمایشگاه کتاب و عکس با موضوع «مهندسی و پشتیبانی جنگ»، اجرای سرودهای حماسی توسط گروه موزیک ارتش جمهوری اسلامی و…از دیگر برنامه‌های این نشست است.

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.