4 اردیبهشت, 1395

حمایت از تولیدکنندگان داخلی سیاست محوری دولت در تحقق اصل اقتصاد مقاومتی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نامگذاری سال جاری تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»گفت: حمایت از صنایع و تولیدات داخلی سیاست و رویکرد محوری دولت در راستای تحقق اصل اقتصاد مقاومتی است.

محمدرضا نعمت زاده روز شنبه در جریان بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرک صنعتی صفادشت شهرستان ملارد افزود: افزایش سطح کیفی تولیدات داخلی با هدف افزایش میزان صادرات کالا نیز از جمله الزامات اساسی در زمینه رونق فعالیت های اقتصادی مبتنی بر ظرفیت ها و توانمندی های بومی است.
وی تصریح کرد: مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی کشور نیز باید با افزایش کیفیت محصولات، ضمن تامین نیاز داخلی زمینه برای حضور فعال و موثر تولیدات داخلی در بازارهای جهانی را فراهم کنند.
نعمت زاده افزود: ایجاد رونق اقتصادی و عبور از رکود به عنوان یکی از دستاوردهای اصلی تحقق اصل اقتصاد مقاومتی مستلزم حمایت دولت و همراهی و همکاری تمامی فعالان بخش های تولیدی و صنعتی است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه شاخص صادرات محصولات تولیدی در مقایسه با جمعیت کشور ناچیز است گفت: دولت برنامه ریزی جامع و هدفمندی را برای حمایت از تولید کنندگان و صنعت گران داخلی در راستای تحقق اصل اقتصاد مقاومتی و دستیابی به رونق اقتصادی انجام داده است.
محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز در سفر به شهرستان ملارد، از برخی واحدهای تولیدی و صنعتی شهرک صنعتی صفادشت دیدن کرد.
براساس برنامه اعلام شده، قرار بود در جریان این سفر عملیات اجرایی احداث شهرک صنعتی ملارد(روبری شهرک صنعتی شهریار) نیز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مسئولان محلی آغاز شود، که این برنامه لغو شد.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.