4 اردیبهشت, 1395
معاون وزیر نیرو:

اساس اقتصاد مقاومتی رقابت با کالای مشابه خارجی است

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه وزارت نیرو واردات پمپ توسط برخی شرکت‌ها را پیگیری می‌کند، گفت: اساس اقتصاد مقاومتی رقابت‌پذیری است؛ یعنی شما بتوانید بهره‌وری را به اندازه‌ای بالا ببرید که با کارخانه‌های مشابه رقابت کنید.

علیرضا دائمی،معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که امسال سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نامگذاری شده است، عنوان می‌شود که شرکت‌های بزرگ زیرمجموعه وزارت نیرو اقدام به واردات پمپ می‌کنند در حالی که همان پمپ‌ها در داخل تولید می‌شود، گفت: حتماً این موارد را وزارت نیرو ملاحظه خواهد کرد، اما اینکه ما در هر صورت دانش فنی و یکسری تجهیزات خاص را وارد کنیم عین اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم واحدهای نیروگاهی گازی کلاس F احداث کنیم، باید این تجهیزات وارد شود که بتوانیم مهندسی معکوس را در یک دوره‌ای انجام دهیم.

دائمی اضافه کرد: اساس اقتصاد مقاومتی رقابت‌پذیری است؛ یعنی اینکه شما بتوانید بهره‌وری را به اندازه‌ای بالا ببرید که با کارخانه‌های مشابه بتوانید رقابت کنید.

وی ادامه داد: به عنوان مثال؛ ما نمی‌توانیم بگوییم که در کشوری مثل ایران که به آب و برق یارانه داده می‌شود، محصول نهایی از قیمت تولید محصولات کشور آلمان گرانتر تمام شود، پس اگر در برخی محصولات تولید داخل قیمت بالایی دارد و مردم تاوان این عدم بهره‌وری را می‌دهند، باید رقابت‌پذیری را که اصول مهم اقتصاد مقاومتی است،پیاده کنیم.

 

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.