1 اردیبهشت, 1395

تولید‌محور بودن از مشخصه‌های اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود

نمی‌توانیم پول را بدون پشتوانه چاپ کنیم، لذا باید کاری کرد که اقتصاد، اقتصاد مقاوم باشد که یکی از مشخصه‌های اقتصاد مقاومتی، تولید محور بودن است، اقتصادی که مبتنی بر مصرف و واردات است‌، اقتصاد موفق و مقاوم نیست.

حجت‌الاسلام ناصر فروهی، استادیار دانشکده الهیات و علوم اسلامی دانشگاه تبریز، در گفت‌‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)از آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: در اقتصاد مقاومتی با استفاده از منابع و امکانات خدادادی کشور و نیروی انسانی متخصّص می‌توانیم موفقیت اقتصادی کشور را تامین کنیم .

استادیار دانشکده الهیات و علوم اسلامی دانشگاه تبریز افزود: آنچه که در اقتصاد مقاومتی، یک رکن اساسی و مهم، مقاوم بودن اقتصاد است، اقتصاد باید مقاوم باشد، باید بتواند در مقابل آنچه که ممکن است در معرض توطئه‌ دشمن قرار بگیرد، مقاومت کند.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی و تلاش برای افزایش پایداری و استحکام محیط های تولید ثروت در عرصه‌های درونی و مدیریت شرایط پیرامونی ناشی از فرصت‌ها و تهدیدها، الگویی است که می‌تواند با تکیه بر تقویت جهان تراز تولید داخلی و ملّی، بسترهای لازم را بر رشد و توسعه مستمر فراهم آورد.

حجت الاسلام فروهی با اشاره به شرایط تثبیت پایداری حکومت اسلامی افزود: پایداری حکومت اسلامی زمانی تثبیت خواهد شد که محور تمام امور چه فرهنگی چه اقتصادی و غیره بر اساس دین و دینداری مردم باشد.

استادیار دانشکده الهیات و علوم اسلامی دانشگاه تبریز یادآور شد: نمی‌توانیم پول را بدون پشتوانه چاپ کنیم، لذا باید کاری کرد که اقتصاد، اقتصاد مقاوم باشد که یکی از مشخصه‌های اقتصاد مقاومتی، تولید محور بودن است، اقتصادی که مبتنی بر مصرف و واردات است‌، اقتصاد موفق و مقاوم نیست.

وی اظهار کرد: سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده، مهم‌ترین مسیر برای توسعه اقتصادی کشور محسوب می‌شود .

حجت‌الاسلام فروهی پیشرفت جامعه را ملزم به دیندار بودن دانست و ادامه داد: زمانی جامعه‌ای پیشرفت و به موفقیت دست می‌یابد که تمامی مسئولان و مردم دیندار باشند و مسئولان در تلاش این باشند که در راستای خدمت به مردم آنان را دیندارتر کنند و عدالت در جامعه‌ای بدون دین محال است اجرا شود، بنابراین در جامعه دیندار عدالت برگزار می‌شود چراکه عدالت در خداوند متعال است.

وی افزود: توسعه کارآفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت آحاد جامعه در فعالیت‌های اقتصادی، پیشتازی اقتصاد دانش بنیان، پیاده‌سازی و اجرای نقشه جامع علمی کشور و ساماندهی نظام ملّی نوآوری به منظور ارتقاء جایگاه جهانی کشور و افزایش سهم تولید و صادرات نیز مهم است.

حجت‌الاسلام فروهی تاکید کرد: امیدواریم به زودی ایران به مرجع نظری، اندیشه، برنامه‌ریزی و مدیریت جهانی تبدیل شود و این موضوع یکی از رسالت‌های ملّی، قانونی، شرعی و ایرانی همه دانشجویان و استادان دانشگاهی و همه فعالان عرصه‌های آموزش عالی است تا بتوانند به تحقق آرمان شهدای دانشجو به ویژه هویت استکبارستیزی، جامه عمل بپوشانند.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.