1 اردیبهشت, 1395

آموزش و پرورش، نقشی سازنده و فرهنگ ساز در اقتصاد مقاومتی دارد

فرماندار تویسرکان گفت: آموزش و پرورش به عنوان یکی از بزرگترین و مهمترین نهادهای فرهنگ ساز باید فرهنگ اقتصاد مقاومتی را در میان دانش آموزان نهادینه کند.

«حبیب مومیوند» در شورای آموزش و پرورش تویسرکان گفت: مسئولان بنای خود را بر توجه ویژه به فرهنگیان گذاشته اند که یکی از نمونه های آن پرداخت میزان قابل توجهی از حقوق و مزایایی فرهنگیان است.

وی اظهار کرد: با وجود نگاه ویژه دولت به مقوله فرهنگ و فرهنگیان، این بخش نیاز به بازنگری دارد که امید می رود با گشایش های مالی پیش رو، شاهد رفع مشکلات این بخش باشیم.
مومیوند اجرای اصل اقتصاد مقاومتی، رفع مشکلات و موانع اجتماعی و تکریم مردم را از محورهای بنیادی فعالیت های هدفمند مسئولان برشمرد و ادامه داد: آموزش و پرورش به عنوان یکی از بزرگترین و مهمترین نهادهای فرهنگ ساز باید فرهنگ اقتصاد مقاومتی را در میان دانش آموزان نهادینه کند.
وی تصریح کرد: اکنون در بخش های مختلف اجتماعی با مشکلات و محرومیت های زیادی رو به رو هستیم که دولت به تنهایی و با منابع محدود نمی تواند همه آنها را برطرف سازد.
مومیوند اضافه کرد: در چنین شرایطی، بهره وری حداکثری از ظرفیت خیران و مردم مانند استفاده از توان خیران مدرسه ساز از مهمترین راهبردهای اثر گذار به حساب می آید.
وی خواستار توجه ویژه آموزش و پرورش تویسرکان نسبت به آشنا سازی دانش آموزان با جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری تویسرکان شد و افزود: باید از مزایا و فرصت های متنوع شهرستان با در پیش گرفتن برنامه های سازماندهی شده بیشترین استفاده را ایجاد کرد.
فرماندار تویسرکان بر لزوم تشکیل تعاونی مدیران و بازنشستگان فرهنگی در شهرستان تاکید کرد و خواهان استفاده حداکثری از ظرفیت های اردوگاه تفریحی اردوگاه باقریه در حوزه گردشگری شد.
مدیر اداره آموزش و پرورش تویسرکان نیز در این نشست گفت: یکی از مهمترین راهکارهای رشد بخش های مختلف در آموزش و پرورش، به کارگیری ظرفیت بخش خصوصی است که بی شک می تواند منشا اثر باشد.
جواد اسدبگی افزود: آموزش و پرورش به عنوان یکی از بزرگترین نهادهای فرهنگی در کشور می تواند از نقش بی بدیل و اثرگذاری در نهادینه سازی فرهنگ اقتصاد مقاومتی و تحقق اهداف آن در جامعه برخوردار باشد.
وی با تشریح وضعیت کلی نیروهای انسانی و جمعیت دانش آموزی تویسرکان در سطوح مختلف نسبت به شاخص های استان تاکید کرد: استفاده از بخش خصوصی می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات این بخش باشد.
اسدبگی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش تویسرکان در سال گذشته با برنامه ریزی و سازماندهی مناسب موفق شد اعتباری معادل ۱۰ میلیارد ریال در هزینه کردهای خود و در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی صرفه جویی کند.

 

منبع : بسیج سازندگی

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.