11 آبان, 1394
دولت تصویب کرد:

اختصاص ۲۵ میلیون دلار برای توسعه صنایع الکترونیک

با تصویب هیات دولت و با هدف کمک به توسعه صنعت الکترونیک، معادل ریالی ۲۵ میلیون دلار به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک اختصاص یافت.

علی وحدت گفت: مجوز افزایش سرمایه صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک به استناد اصل یک‌صد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و بند (ز) تبصره (۵) قانون بودجه سال ١٣٩۴ کل کشور صادر شده است.

مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع الکترونیک با اشاره به عدم رشد سرمایه این صندوق در سال‌های اخیر، گفت: با توجه به تاکید همه‌جانبه اسناد بالادستی توسعه کشور از جمله سند چشم‌انداز ایران ۱۴۰۴، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و  علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری بر نقش و جایگاه ویژه اقتصاد دانش‌بنیان و صنایع پیشرفته و سهم چشمگیر صنایع الکترونیک در فناوری‌های پیشرفته کشور، سال گذشته با رایزنی‌های به عمل آمده، پیش‌بینی مناسبی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۴ جهت تقویت صندوق‌های حمایتی وزارت صمت در نظر گرفته شد که با مساعدت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال ١٣٩۴ افزایش ٢۵ میلیون دلاری سرمایه صحا منظور شد.

وی تصریح کرد: با پیگیری‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت، مجوز افزایش سرمایه در هیات دولت تصویب شد که از سوی معاون اول رئیس‌جمهور دولت تدبیر و امید، ۱۲ مهرماه برای اجرا به وزارت‌خانه‌های صمت، امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد و در نهایت با مساعدت بانک مرکزی چهارشنبه هفته گذشته ششم آبان ماه به حساب صحا واریز شد.

وحدت ابراز امیدواری کرد با گشایش حاصل‌شده، در ادامه سال جاری امکان تحقق وسیع‌تر برنامه‌های عملیاتی صندوق حمایت از صنایع الکترونیک فراهم گردد؛ ضمن اینکه اجرایی‌شدن سرمایه‌گذاری خطرپذیر و فعال‌سازی ارائه خدمات کارشناسی، حمایت از توسعه بازار به ویژه بازارهای خارجی و جذب و انتقال دانش فنی، ایجاد سرمایه‌گذاری مشترک(J.V.) با تولیدکنندگان مطرح جهانی، همکاری‌های بین‌المللی، اخذ تأییدیه‌های داخلی و جهانی، توسعه صادرات، تولید بدون کارخانه و ارائه خدمات صنعتی در زمره برنامه‌های عملیاتی صحاست.

وی تاکید کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده جهت استفاده بهینه از سرمایه صندوق به زودی بسته جدید تسهیلات صندوق حمایت از صنایع الکترونیک برای فعالان صنایع الکترونیک کشور اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.