31 فروردین, 1395

کشور به یک همصدایی در بخش اقتصادی نیاز دارد

رییس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: کشور به یک همصدایی در بخش اقتصادی نیارد دارد.

کیوان کاشفی در نشست فعالان اقتصادی و مدیران اجرایی استان با رویکرد اقتصاد مقاومتی که با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: در مدتی که از عمر دولت تدبیر و امید گذشته به ثبات اقتصادی و سیاسی دست یافته‌ایم، تورم مهار شده، نرخ رشد اقتصادی کشور مثبت شده و آرامش بر بازار حاکم است.

وی افزود: اگر چه هنوز شاهد رکود در کشور هستیم، اما در کنار آن امید به بهبود شرایط نیز وجود دارد.

کاشفی با بیان اینکه در حوزه اقتصاد کشور به یک همصدایی نیاز داریم، گفت: در حال حاضر شاهدیم که صداهای مختلفی در حوزه اقتصاد کشور شنیده می‌شود که این به نفع کشور نیست.

کاشفی با بیان اینکه در بخش‌های مختلف اقتصاد کشور به اصلاحاتی نیاز داریم، گفت:  سیستم بانکی کنونی کشور امکان خروج از رکود را نمی‌دهد و به واقع سیستم بانکی ما همصدا با بخش های اقتصادی کشور نیست.

عضو هیات رییسه اتاق ایران ادامه داد: باید برای رفع قوانین مخل تولید سریعتر اقدام شود.

کاشفی با بیان اینکه بسیاری از ظرفیت های مالی بخش خصوصی کشور در پروژه ها محبوس است، گفت: این در حالیست که سیستم مالیاتی و تامین اجتماعی، به روز از فعالین بخش خصوصی دریافت می‌کند.

وی در ادامه بیکاری را مهمترین مشکل استان کرمانشاه دانست و گفت: هم بخش خصوصی باید همت بیشتری برای رفع این مشکل داشته باشد و هم دولت توجه خاصی به این استان بکند.

کاشفی افزود: چند پروژه همچون راه آهن، قطار شهری و پالایشگاه آناهیتا در استان داریم که به نماد تبدیل شده‌اند و انتظار داریم دولت توجه ویژه‌ای به این پروژه ها داشته باشد.

 

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.