30 فروردین, 1395

نقش حیاتی زنان در اقتصاد مقاومتی

مریم ارشدی گفت: زن با رعایت اصول اسلامی می‌تواند در حوزه‌های اقتصادی خرد خانگی، مانند صنایع دستی وارد شود و به رشد اقتصادی شهرستان و تحقق اقتصادی مقاومتی کمک کند.

مشاور اسبق رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در گفت و گو با خطیب شکن نقش آفرینی درست زن را مستلزم برخورداری وی از سلامتی روانی، جسمی و معنوی دانست و عنوان کرد: زنان توانایی‌های بسیاری برای ورود به عرصه‌های اجتماعی و کمک به اقتصاد خانواده دارند.

مریم ارشدی با بیان این که در جامعه‌ی آران و بیدگل جایگاه خاصی برای نقش آفرینی اقتصادی زنان وجود ندارد اظهار کرد: زن با رعایت اصول اسلامی می‌تواند در حوزه‌های اقتصادی خرد خانگی، مانند صنایع دستی وارد شود و به رشد اقتصادی شهرستان و تحقق اقتصادی مقاومتی کمک کند.

وی به تربیت فرزند به عنوان بزرگ ترین وظیفه‌ی زن اشاره کرد و گفت: باید موانع قانونی رفع گردد تا اشتغال در بخش تولیدات خانگی به رسمیت شناخته شود و زنان با حفظ جایگاه اصلی خود نقش آفرینی اقتصادی نیز داشته باشند.

مشاور رئیس جمهور در دولت دهم با بیان این که زنان می‌توانند امنیت روانی را در خانواده حاکم کنند خاطرنشان کرد: مردان در صورتی می‌توانند نقش‌های اجتماعی خود را به خوبی ایفا کنند که زن امنیت خانه را تامین کرده باشد.

ارشدی لزوم تاسیس دبیرخانه‌ی شهرستانی اقتصاد مقاومتی را یادآور شد و اضافه کرد: استخراج سیاست‌ها و اقداماتی که موجب رشد اقتصادی شهرستان و ارتقای آن در حوزه‌های اقتصاد مقاومتی می‌شود، نیازمند هم فکری نخبگان و حضور صاحب نظران در کنار مسئولان است.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.