30 فروردین, 1395
معاون وزير تعاون :

برای رونق سرمایه گذاری نیازمند تغییر نگرش درفضای کسب و کارهستیم

معاون وزیر تعاون گفت: برای توسعه سرمایه گذاری و رونق آن نیازمند سرمایه گذاری وتغییر نگرش ها، حذف موانع، بهبود فضای کسب و کارمشارکت جویی هستیم تا سیاست های اقتصاد مقاومتی اجرایی شود.

سید حمید کلانتری روز دوشنبه در دومین همایش فرصت های سرمایه گذاری هرمزگان دربندرعباس افزود: اولین مساله ای که زمینه سرمایه گذاری را فراهم می کند نگاه مردم هر استان و دیدگاه های فرهنگی است.
وی ادامه داد: اصلاح قوانین ومقررات با هدف بهبود فضای کسب وکارواجرایی شدن آن به عنوان دومین گام در زمینه سرمایه گذاری بوده که تلاش همه دست اندرکاران این بخش را طلب می کند.
معاون وزیر تعاون گفت : نزدیک به ۲۰۰ هزار تن صید و صیادی، مناطق آزاد، جزایر، امکان های گردشگر و ظرفیت های صنعتی، تولیدی، پالایشگاه ها و امکان ارتباط با کشورهای همسایه و حمل و نقل دریایی ثروت های فراوان و درخشانی هرمزگان است.
کلانتری افزود: وجود ۹۰۰ کیلومتر مرز آبی و دریا و انواع و اقسام بهره برداری ها در حوزه اشتغال، بیکاری، اقتصاد، مواد غذایی و امثال آن در هرمزگان می توان انجام داد،ولی چرا با وجود همه این ظرفیت ها، قابلیت ها وامکان ها هنوز مشکل ها وجود دارد که دراین زمینه باید مردم استان با تغییرنگرش از توسعه به صورت جدی دنبال کنند.
وی تصریح کرد:مشارکت پذیری دراستان باید توسعه یابد و با توجه به ظرفیت های های تعاونی بایستی بخش خصوصی با علاقه مندی و مشوق های موثراز ظرفیت های استان ازجمله صید وصیادی و حمل ونقل استفاده شود.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نزدیک به ۷۰۰ هزار نفر در هرمزگان عضو تعاونی‌ها هستند، از هرمزگان به عنوان استان تعاون و تعاونی یاد کرد و تصریح کرد.
کلانتری مردمان این استان را به عنوان مزرداران واقعی و نمادی برای اتحاد مذاهب و اقوام مختلف دانست و بیان داشت: این امر ظرفیت‌ها و شرایط مناسبی را برای سرمایه‌گذاری در هرمزگان رقم زده است.
وی با بیان اینکه باید شرایط و ظرفیت‌های این استان را به خوبی بشناسیم و بشناسانیم، اضافه کرد: مهمترین ویژگی هرمزگان، ساحلی بودن و دسترسی به دریا و ساحل به طول صدها کیلومتر در این استان است.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تولیدات آبزی، وجود جزایر، صنایع، معادن و بنادر در هرمزگان، اضافه کرد: باید پرسید چرا با این همه ظرفیت، کماکان در این استان مشکلات وجود دارد.
کلانتری با بیان اینکه هرمزگان در مقایسه با دو دهه گذشته در حوزه‌هایی همانند حمل و نقل پیشرفت‌های زیادی کرده است، ادامه داد:‌ برای رونق‌دهی سرمایه‌گذاری نیازمند پیش‌نیازها هستیم و در این راه نگاه و نگرش فرهنگی به سرمایه ‌گذاری از سمت مردم یکی از عوامل مهم به شمار می‌رود ولذا باید‌ تنگ‌نظری‌ها و تعارفات یکی از دلایل مهم نبود توسعه و ورود نکردن سرمایه ‌گذاری‌ها در مناطق مختلف کشور است که باید رفع شود.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ظرفیت بخش خصوصی و اتاق بازرگانی برای گرفتار نشدن سرمایه‌ داران در بروکراسی‌های اداری، اضافه کرد: باید سطح مشارکت پذیری در استان را افزایش دهیم و از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری استقبال کنیم.
کلانتری با بیان اینکه خصوصی سازی باید به معنای واقعی در کشور اتفاق بیفتد، اضافه کرد: دنیا سال هاست که دانسته که اقتصاد دولتی دیگر جوابگو نیست و ما نیز در این راستا باید به سمت اقتصاد تعاون محور پیش برویم.
معاون امور تعاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در پایان پیشنهاد داد طی سا‌ل‌های آینده، یک سال به نام ‘خوشامد به هرمزگان’ نامگذاری شود و تمامی بخش ها از جمله گردشگری باید شرایط را برای سرمایه‌گذاران و بهبود سایر بخش‌ها فراهم کنند.
دومین همایش فرصت های سرمایه گذاری استان هرمزگان امروز دوشنبه با حضور معاونان وزیران کشور، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی و شماری از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در سالن شرکت گاز بندرعباس آغاز بکار کرد.
در این همایش دوروزه علاوه بر ایران، سرمایه گذارانی از کشورهای چین، ترکیه، کویت، ایتالیا، اسپانیا و همچنین چند کشور حوزه خلیج فارس حضور دارند.
بعد از ظهر امروز کارگروه ها و پنل های تخصصی این همایش شامل بخش های صنعت و معدن،انرژی، کشاورزی، حمل و نقل و عمران شهری، ۱۰۰ فرصت سرمایه گذاری در بخش های یادشده از سوی دستگاههای اجرایی برای شرکت کنندگان در این کارگروه ها تشریح می شود.
شرکت کنندگان در این همایش با حضور در میزگردهای تخصصی مورد علاقه خود که با حضور مدیران دستگاههای اجرایی بخشهای یادشده برگزار می گردد چگونگی راههای سرمایه گذاری را بررسی می کنند.
انعقاد تفاهم نامه ،افتتاح نمایشگاه دستاوردهای استان در حوزه های مختلف، بازدید از منطقه ویژه اقتصادی مجتمع بندری شهید رجایی، خلیج فارس و همچنین منطقه آزاد قشم از برنامه های عصر ظهر امروز و روز دوم این همایش است.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.