30 فروردین, 1395

طرح‌های دانشگاهی بر اساس اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود

رئیس دانشگاه پیام‌نور با اشاره به نامگذاری سال با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» گفت: دانشگاه پیام نور آمادگی دارد همگام و همراه با سایر دستگاه‌ها در سراسر کشور در راستای عملیاتی شدن شعار سال گام بردارد.

رستمی ابوسعیدی، رئیس دانشگاه پیام نور توسعه تعامل بین المللی و برقراری ارتباط با مجامع علمی و دانشگاهی را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه پیام نور در سال ۹۵ عنوان کرد و گفت: امسال در آغاز دوره طلایی پسا برجام باید اقدامات گسترده و درخور توجهی برای حفظ و تثبیت‌شان و جایگاه جمهوری اسلامی ایران انجام دهیم و قطعا گسترش روابط علمی، دانشگاهی و توسعه رشته‌های برون مرزی می‌تواند نقش موثری در این زمینه ایفا کند.

 

رئیس دانشگاه پیام نور افزود: دانشگاه پیام نور به دلیل گستردگی در داخل و خارج از کشور دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای در این زمینه است و می‌تواند ضمن همکاری با دانشگاه‌های خارجی، برگزاری دوره‌های مشترک، تبادل استاد و دانشجو گام‌های ارزشمندی بردارد.
وی با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور از اواخر سال گذشته تعاملاتی را در این راستا با کشورهای گرجستان، بنگلادش،عراق و اقلیم کردستان آغاز کرده است، افزود: این دانشگاه امکاناتی نظیر تدوین محتوای الکترونیکی دروس در رشته‌های مختلف، برگزاری دوره‌های مشترک، فراهم کردن تسهیلات لازم برای شرکت استادان، دانشجویان و محققان در کنفرانس‌های بین المللی، تبادل استادان به منظور گذراندن دوره‌های فرصت مطالعاتی را برای واحدهای برون مرزی فراهم می‌کند.
رستمی ابوسعیدی راه اندازی مرکز آموزش زبان‌های خارجی، افزایش فعالیت مرکز مطالعات مدیریت و حقوق دانشگاه پیام نور، گسترش کرسی‌های آزاداندیشی و تقویت فعالیت‌های فرهنگی را از دیگر برنامه‌های این دانشگاه در سال ۹۵ دانست.
رئیس دانشگاه در ادامه در زمینه فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه گفت: دانشگاه پیام نور دانشگاهی ممتاز در زمینه فعالیت‌های فرهنگی است و در سال جدید ضمن حفظ سیاست‌های قبلی در زمینه تقریب مذاهب، برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی و تجلیل از مفاخر ملی در استانها به صورت ویژه فعالیت می‌کند.
وی در ادامه اظهار داشت: در سال گذشته فعالیت‌های خوبی در راستای ورزش و تندرستی داشته‌ایم و دانشگاه پیام نور توانست حضور موثری در لیگ های مختلف اعم از کشتی، تکواندو، تیراندازی داشته باشد درصدد هستیم تا تعداد تیم‌های حاضر در لیگ رشته‌های مختلف افزایش دهیم.
رئیس دانشگاه پیام نور در زمینه برنامه‌های کاری در حوزه اداری مالی نیز گفت: انضباط مالی، درآمدزایی و ساماندهی وضعیت پروژه‌های عمرانی از اهم فعالیت‌های دانشگاه در سال جاری است و دانشگاه با برنامه ریزی دقیق اهتمام ویژه‌ای در تکمیل پروژه‌های عمرانی خواهد داشت و تعریف پروژه‌های جدید منوط به ارائه پیوست فرهنگی و مالی و نیز توجیه بر اساس آمایش سرزمینی خواهد بود.
رستمی ابوسعیدی گفت: در حوزه پژوهش و فناوری با توجه به ظرفیت تعداد اعضای علمی دانشگاه باید در زمینه جذب طرح های پژوهشی برون سازمان اقدامات لازم را انجام دهیم و تمام تلاش خود را برای ادامه فعالیت‌های کارآفرینی در دانشگاه و فعالیت بیشتر مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه به کار بگیریم.
وی اظهار داشت: امسال با توجه به رشد روزافزون فناوری اطلاعات و گسترش ارتباطات بین المللی سالی است که باید زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در دانشگاه گسترش یابد و دانشگاه پیام نور باید سرآمد همه دانشگاه‌های کشور از این جهت شود.
وی در ادامه گفت: در حوزه معاونت آموزشی باید به فکر تعریف رشته‌های بین رشته‌ای و مبتنی بر فناوری اطلاعات باشیم و لازم است در حوزه این معاونت محتوای الکترونیکی به زبان‌های مختلف در سال جاری تهیه شود.
وی با عنوان اینکه اصلاح هرم هیت علمی نیز یکی دیگر از برنامه های حوزه آموزش است، افزود: همچنین باید در زمینه صدور دانشنامه‌ها در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش شود و با ارائه سیستم‌های نوین آموزشی و روش‌های ترکیبی رضایت دانشجویان را تامین کنیم.

 

منبع : خبرگزاری دانشجو

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.