30 فروردین, 1395

اجرا و تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی باید فراتر از دستگاه های اجرایی باشد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: اجرا و تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی باید فراتر از دستگاه های اجرایی بوده و همه مردم خود را در قبال تحقق این سیاست ها مسئول بدانند

احمد ذاکری در دیدار با رئیس و مدیران سازمان فرهنگی و هنری شهرداری قم افزود: بیش از دو سال از ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط رهبرمعظم انقلاب گذشته و در این مدت کارهای پژوهشی و تئوری خوبی صورت گرفته که البته کافی نبوده و به همین جهت امسال توسط معظم له به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری شد.
وی بااشاره به برنامه ریزی ها و اقدام های کارگروه اقتصاد مقاومتی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: همه باید با توجه به توان خود در تحقق اقتصاد مقاومتی سهیم باشند و امروز این سازمان در جهت وظایف ذاتی خود در خصوص تحقق این سیاست ها عملکرد مناسبی داشته است.

وی افزود: هماهنگی دستگاه های دولتی و اجرایی استان جهت تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی امری ضروری است که باعث می شود قم به عنوان استانی پیشرو در این خصوص مطرح شود.

ذاکری در ادامه، به انعقاد تفاهم نامه با اداره کل آموزش و پرورش و صدا و سیمای استان قم اشاره کرد و افزود: اقدام های فرهنگی زمان بر بوده و تحقق کامل آن سال های بعد معلوم می شود و لذا سرمایه گذاری فرهنگی روی کودکان و دانش آموزان جهت استفاده از تولیدات ملی و استانی بهترین کار فرهنگی در جهت تحقق این سیاست ها در سال های آینده است.

وی همچنین مشکلات امروز صنایع و واحدهای تولیدی از جمله رکود و کم بودن توان و نقدینگی را نیز مورد اشاره قرار داد و بر لزوم رفع آنها تاکید کرد.

این جلسه در راستای هماهنگی دو سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری قم جهت تحقق برنامه های تبلیغی و فرهنگی اقتصاد مقاومتی در سطح شهری برگزار شد

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.