29 فروردین, 1395

توجه به اجرای اقتصاد دانش‌بنیان یکی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی است

توسعه و اجرای اقتصاد دانش‌بنیان و توجه ویژه به این مقوله یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای نهادینه کردن اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی است.

شهریار عباسی در جلسه شورای استانی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد ایلام که با حضور روسای شوراهای تخصصی و واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با مدیریت مدبرانه میرزاده پیشرو در عمل به اقتصاد مقاومتی است.

وی اضافه کرد: تاکید بر اقتصاد دانش‌بنیان و تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان با محوریت اساتید و دانشجویان و تولید علم و تبدیل آن به ثروت، توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان و به فعلیت رسیدن آنها، در نظر گرفتن توانمندی‌های بومی در منطقه، ارتقای امکانات دانشگاه و صرفه‌جویی در هزینه‌ها و افزایش راندمان کاری و از همه مهم‌تر حضور اساتید و دانشجویان به عنوان میدان‌دار تولید علم، تاکید بر درآمدزایی و کاهش وابستگی به شهریه دانشگاه‌ها از مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه در این زمینه است.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام تصریح کرد: مسئولان دانشگاه آزاد با دوراندیشی علاوه بر اجرای سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی در برنامه‌های تدوین شده، اولویت‌های بومی و ملی هر منطقه را نیز مدنظر دارند که این امر پتانسیل خوبی برای توسعه استان‌ها است.

عباسی افزود: همه مکلف هستیم راهکارهای تخصصی اجرایی را برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید میرزاده است، پیگیر شویم.

وی ادامه داد: روسای واحدها و مراکز آموزشی باید با محور قرار دادن دانشجویان در برنامه‌ها، افزایش شور و نشاط سیاسی در جامعه و دانشگاه را پیگیری کنند.

این مسئول به دیدار اخیر روسای واحدها با میرزاده و جلسه پایش ششم اشاره کرد و گفت: تصمیماتی که در واحدها و مراکز آموزشی گرفته می‌شود باید بر مدار قانون و سیاست‌های کلی دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

عباسی خاطرنشان کرد: برای جبران عقب ماندگی کشور از لحاظ رشد اقتصادی در منطقه باید توجه به اقتصاد دانش‌بنیان در اولویت باشد که این مهم مورد تاکید میرزاده است.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.